Věděli jste, že přidáním aviváže a koksu do toalety získáte neuvěřitelný efekt? Měli byste to dělat alespoň jednou za měsíc, ale pojďme zjistit, proč a jak to udělat, abyste dosáhli opravdu efektivního výsledku!

Aviváž a Coca-Cola

Čištění toalety, stejně jako koupelny, vyžaduje určitou péči a pozornost, aby byla co nejlépe dezinfikována a dezinfikována. Obvykle je to jedna z nejčastějších domácích prací a záchodová mísa musí být dokonale vyčištěna, aby se zabránilo hromadění choroboplodných zárodků a bakterií , které by mohly poškodit vaše zdraví. Produkty, které se prodávají v supermarketu, někdy nemají požadovanou účinnost a na žluté skvrny nefungují.

Navíc jsou drahé a ne každý si je může koupit. Chcete-li ušetřit peníze, můžete se rozhodnout pro platná a poměrně účinná alternativní řešení, schopná působit i na žluté skvrny na toaletě.

Jak ale vytvořit vhodné řešení na vyčištění a sanitaci toalety, ale především na odstranění žlutých skvrn, které se na stěnách často tvoří? Některé metody jsou málo známé, například coca cola a aviváž, které dohromady umožňují dosáhnout nepředstavitelných výsledků.

Je to ale také přídavek další přírodní složky, která zajišťuje mimořádné výsledky , a to bikarbonátu, par excellence proti vodnímu kameni a také s vysokou odmašťovací schopností. Pojďme zjistit, jak vytvořit řešení s těmito snadno dostupnými a také levnými přísadami!

Co je potřeba k přípravě roztoku pro záchodovou mísu

Potřebujete produkty, které lze snadno najít, aby připravily účinné řešení, a které jsou schopny odstranit nečistoty z toalety a odstranit žluté skvrny, které se tvoří v důsledku moči . Zde je to, co potřebujete:

 • Aviváž
 • Coca Cola
 • Hydrogenuhličitan sodný
 • Poměrně velká mísa
 • Plastová láhev s rozprašovačem

Až budete mít vše potřebné k výrobě vlastního čističe záchodové mísy, zde je přesný postup jeho výroby.

Jak vyrobit aviváž a směs koly

Příprava směsi aviváže a koly je jednoduchá, stačí nasypat produkty do misky následovně:

 • Do mísy nalijte stejné díly aviváže a koly
 • Dobře promíchejte lžící a nechte směs promíchat
 • Přidejte dvě vrchovaté lžičky jedlé sody
 • Znovu několik minut míchejte

Vytvoří se pěna, která způsobí, že směs zvětší svůj objem . V tomto okamžiku vezměte nálevku a nalijte směs do plastové láhve. Pevně ​​našroubujte rozprašovač a směs protřepejte , aby se úplně promíchala.

Mýdlo z nádobí na záchodě

Jak používat směs na toaletě

Po přípravě směsi aviváže a koly a s přídavkem jedlé sody je čas s ní odstranit skvrny z toalety a důkladně ji vydezinfikovat. Zde je postup:

 • Nastříkejte směs na žluté skvrny v záchodové míse
 • Pokračujte ve stříkání, dokud nepůjde ke dnu
 • Směs nechte působit 7 minut

Po uplynutí této doby vezměte záchodovou štětku, kterou běžně používáte k čištění záchodu, a vydrhněte stěny, kam jste nastříkali aviváž a kolovou směs. Žluté skvrny okamžitě zmizí a nečistoty, které se nahromadily v toaletě, zmizí úplně.

Pokračujte v čištění záchodové štětky po dobu několika minut a poté záchod spláchněte, abyste vypláchli veškeré zbytky. Vaše záchodová mísa bude vypadat tak čistě a leskle, jako jste ji ještě neviděli! Vůně vydrží dalších 24 hodin a koupelna bude svěží a provoněná. Pokud nějaké skvrny zůstanou, opakujte operaci, dokud špína a zažloutnutí nezmizí.

Touto velmi účinnou metodou budete moci dát toaletě nový život a budete ji moci dokonale vyčistit, kdykoli budete chtít. Tuto operaci provádějte jednou za měsíc, aby byla záchodová mísa co nejlépe čistá a dezinfikovaná a žluté skvrny dlouho nevydržely, protože odmašťovací působení směsi odstraní všechny stopy nečistot!