Balzamikový ocet je jednou z ingrediencí, které má doma každý, protože se hodí k mnoha úpravám, prvním chodům, druhým chodům a přílohám.

Balzámový ocet

Toto je doporučené koření pro použití v kuchyni, protože dělá recepty jedinečnými, výjimečnými, není náhodou, že je všichni tak oceňováni pro svou zvláštní sladkokyselou chuť, bez které se snadno neobejdete .

Jakkoli může být doma platným spojencem, jeho použití znamená přijmout riziko, že se pošpiníte.

Skvrny z balzamikového octa, když jsou problém

Skvrny z balzamikového octa, pokud jsou zaschlé, se odstraňují velmi obtížně, protože produkt je natolik pigmentovaný, že se rychle roztírá, stejně tak vysuší a zabarví jakýkoli typ tkaniny od nejjemnější až po nejméně choulostivou.

Chcete-li se zbavit skvrn z balzamikového octa, musíte znát některé přírodní prostředky , které problém vyřeší během okamžiku.

Potřísnit se balzamikovým octem se může stát kdykoli a každému, i tomu nejpozornějšímu, například při dobrém salátu nebo při jeho oblékání nebo při přípravě prvních chodů, druhých chodů a příloh. Jediný náčrt stačí ke zničení látek, někdy neopravitelně , někdy snadno řešitelným způsobem.

Jak působit na skvrny od balzamikového octa

První věc, kterou musíte udělat, pokud si všimnete skvrn od balzamikového octa, je okamžitě zasáhnout, protože pokud ocet pronikne příliš hluboko do vláken , je jeho odstranění skutečně nemožné.

Riskujete, že již nebudete moci eliminovat svatozáře kvůli jeho tmavé, převládající barvě. Na opravu nestačí desítky umytí . Jediný způsob je na skvrnu okamžitě působit.

Papírové ručníky, mýdlo a pračka, řešení po ruce

V tomto případě je vhodné vzít list savého papíru , místo potřete, dávejte pozor, abyste ho neotírali, protože jinak se situace zhorší.

Poté je dobré potřísněné šaty nebo látku namočit pod studenou vodu, nalít na ně pár kapek saponátu a poté místo masírovat, dokud nebudou odstraněny všechny stopy nečistot. Nakonec vše opláchněte a vložte do pračky.

K odstranění skvrn z balzamikového octa lze alternativně použít i hrubou sůl, nanést trochu přímo na skvrnu a nechat působit 30 minut, poté postižené místo vykartáčovat, vymáchat a vložit oděv do pračky.

Pokud jde o praní, je vhodné řídit se pokyny uvedenými přímo na štítku, abyste předešli nesprávnému cyklu a tím i teplotě a případně omezení nebo zničení barev oděvů.

Hydrogenuhličitan sodný, platný spojenec v kuchyni i mimo ni

Další alternativou je použití hydrogenuhličitanu sodného, ​​který je zázrakem v domácím úklidu, ve skutečnosti ho mnoho hospodyňek používá k čištění dřezu, k bělení a leštění potřísněných látek, k odstranění mastnoty a nečistot z varné desky.

K tomu stačí nalít trochu na ošetřovanou oblast, nechat asi deset minut působit a poté jemnými pohyby směřujícími zvenčí dovnitř vetřete. Doporučuje se provést pohyb tak, jak je uvedeno, aby nedošlo k natažení skvrny.

Poté pokračujeme běžným mytím, které odstraní všechny zbytky octa. Alternativně lze místo jedlé sody použít hrubou sůl, mastek nebo kukuřičný škrob.

Obě látky absorbují ocet a jeho tukovou část, takže se mnohem snadněji odstraňuje. Na dostatečně velkou skvrnu si připravte směs s tekutým mýdlem na nádobí a citronovou šťávou. Používá se k předúpravě skvrny před praním v pračce.

Směs se trochu rozetře na postižené místo, poté se jemně vmasíruje a nakonec se nechá 2 minuty odpočívat. Poté zcela odstraňte savým papírem, vložte oděv pod horkou vodu, aby se vypral, a poté v pračce.

Buďte opatrní, protože v případě suchých míst tyto prostředky vůbec nefungují, proto je vhodné použít vločky Marseillského mýdla tak, že je trochu rozpustíte v horké vodě, necháte oděv pár minut nasáknout a poté postupujte jako obvykle .