Věděli jste, že banány sušené v troubě můžete použít jako přírodní prostředek pro zahradu a rostliny obecně? Pojďme zjistit, jak můžete využít tento lék, který vám tolik ušetří!

slupky v troubě

Máte ve zvyku vyhazovat slupky od banánu, protože evidentně patří do odpadu? Od nynějška už je nepotřebujete, protože je můžete recyklovat a využít je tak, jak si to ani neumíte představit . Je to tak, se slupkami od banánů můžete získat naprosto přírodní a vysoce účinné hnojivo, které oživí vaši zahradu a zajistí bujný růst vašich rostlin.

Jak známo, při nedostatku draslíku a fosforu se rostliny nemohou dobře vyvíjet. Díky sušeným banánovým slupkám ušetříte na nákupu hnojiva pro rostliny a využijete potenciál tohoto ovoce k zajištění větší výživy.

Slupky od banánu tedy již nevyhazujte, odložte je a dodržujte správný postup, abyste získali vynikající přírodní hnojivo. Snadno si všimnete, že rostlinám chybí draslík a fosfor , listy ve skutečnosti vypadají žluté a na okrajích povadlé , a proto je to znamení, že je třeba zasáhnout. Zde je několik způsobů, jak vyrobit hnojivo na banánové slupky a také sušené banánové slupky!

Připravte si odvar s banánovými slupkami

První metodou, kterou lze snadno provést pro přípravu účinného přírodního hnojiva pro rostliny s banánovými slupkami, je vaření . Zde je to, co musíte udělat:

  • Vezměte hrnec a dejte do něj vodu
  • Dovnitř přidejte banánové slupky nakrájené na kousky
  • Vařte a od chvíle, kdy se začnou vařit, počkejte 1 hodinu
  • V případě potřeby přidejte ještě trochu vody

Po uplynutí doby nechte směs vychladnout a tekutinu přefiltrujte v cedníku. Když je úplně chladno, můžete banánovou tekutinu použít jako hnojivo pro vaše rostliny.

Jak sušit banánové slupky na slunci

Abychom mohli sušené banány používat jako přírodní prostředek pro rostliny, musíme vědět, jak je sušit. Jaký je postup, aby byly dobře vysušeny a mohli je znovu použít k tomuto účelu? Pro sušení banánů jsou vlastně dvě možnosti.

Prvním je odstranění slupky z ovoce a vystavení na 3 dny slunci , což je procedura, kterou můžete dělat, když je slunečno, a kterou proto nemůžete dělat, když je velká zima a slunce nemá dostatečnou sílu. V tomto případě jde ale o celkem jednoduchý postup, který probíhá přirozeně, vzhledem k tomu, že slupky se vysušují žárem slunečních paprsků.

Proces sušení banánů v troubě

Druhý postup je trochu delší a vyžaduje použití trouby . Ovoce stačí odstranit slupky a rozložit na plech pokrytý pečícím papírem , zapnout troubu na 100 stupňů a nechat asi osm hodin sušit.

I když je proces poměrně dlouhý, stejně dobrý výsledek získáte, když je sušíte na slunci. Po zaschnutí banánových slupek je dejte do mixéru, aby se rozmělnily na prášek. Jakmile ji získáte, můžete ji použít jako hnojivo pro rostliny.

Jak používat hnojivo na banánové slupky

Použití hnojiva vyrobeného ze sušených banánových slupek je snadné. Ve skutečnosti bude stačit rozdělit trochu banánového prášku na kořeny rostlin nebo jej posypat na zem.

Ihned poté stačí zalít a rostliny hnojivo přijmou a všechny jeho vlastnosti účinně působí, aby bujně rostly.

Pokud nespotřebujete všechno práškové hnojivo, nebojte se, můžete je uložit do sklenice a použít v případě potřeby a budete je mít připravené k použití.

Jak vidíte, sušení banánových slupek je velmi snadné a získáte vynikající přírodní hnojivo, aniž byste cokoli utráceli!