Neuvěřitelná a účinná metoda, která vám pomůže, aby nyní černý silikon v koupelně vypadal znovu jako nový. Je to neuvěřitelný systém.

černý silikon v koupelně

Vysvětlujeme, jak zabránit tomu, aby silikon ve vaší koupelně v průběhu let zčernal a především, jak docílit toho, aby vypadala znovu jako nová.

Černý silikon v koupelně, jak zabránit jeho ztmavnutí

Kdo si nevšiml, že silikon ve vaší koupelně tmavne ? Naštěstí existují metody, jak tomuto procesu zabránit, a jsme si jisti, že se osvědčí.

Nejprve vám doporučujeme provádět pravidelné čištění jemným čisticím prostředkem a teplou vodou. To může pomoci odstranit nečistoty a vlhkost, které mohou způsobit skvrny na silikonech.

Vyvarujte se také použití agresivních nebo abrazivních přípravků na silikony, protože mohou poškodit materiál a způsobit jeho ztmavnutí. Pravidelně osušte silikony měkkým hadříkem, abyste odstranili vlhkost a zabránili vzniku skvrn.

Vyčistěte a odstraňte nečistoty

Také se ujistěte, že koupelna je dobře větraná , aby se zabránilo hromadění vlhkosti – to pomáhá zabránit růstu plísní a bakterií na silikonech.

Pokud není možné zajistit dobré přirozené větrání, doporučujeme použít ventilátor, který pomůže vanu vysušit po každém použití. Na závěr je výborné ihned odstranit případné úniky vody: pokud zaznamenáte úniky vody v silikonu, je důležité je okamžitě opravit, aby nedocházelo k tvorbě plísní a dalších látek škodlivých našemu zdraví.

Zde je návod, jak to udělat znovu

Problém zčernání koupelnového silikonu je v našich domácnostech jistě rozšířený. Naštěstí však existují účinná řešení .

Chcete-li vyčistit koupelnový silikon, který časem ztmavl, můžete zkusit skvrnu odstranit roztokem bělidla a vody .

Stačí v nádobě smíchat jeden díl bělidla a 4 díly vody. Nejprve si nasaďte gumové rukavice , abyste si chránili ruce před bělidlem.

Čištění koupelny a silikonu účinnými přípravky

Nyní do roztoku ponořte hadřík nebo houbičku a jemně silikon vetřete . Dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velký tlak, protože silikon je jemný. Nyní můžete nechat roztok několik minut působit.

Poté důkladně opláchněte čistou vodou, abyste odstranili roztok, a osušte dalším měkkým hadříkem. Zkontrolujte, zda byla skvrna odstraněna: pokud jsou na ní stále stopy, opakujte čištění.

Je důležité si uvědomit, že použití bělidla je obzvláště agresivní , proto je vždy nejlepší vyzkoušet jeho použití v jedné části koupelny, aby nedošlo k poškození materiálu. Bělidlo je silné bělící a dezinfekční činidlo, ale pokud není správně používáno, může na některých površích způsobit vedlejší účinky.

Bělidlo může například poškodit některé povrchy, jako je mramor , žula, keramické dlaždice, koberce a některé druhy dřeva, a způsobit změnu barvy nebo korozi. Může být také korozivní pro kovové povrchy, jako jsou trubky a vodovodní baterie.