Chcete mít čerstvé ovoce k dispozici po celý rok? Máte možnost využít tolik ovoce a rádi byste si ho uchovali na dlouhou dobu? Nebojte se, zde je starověký čínský lék, který můžete použít k udržení čerstvého ovoce po celý rok!  

napravit čerstvé ovoce

Možnost mít čerstvé ovoce po dlouhou dobu po celý rok je velkou výhodou pro konzumaci zdravých a plnohodnotných potravin a úsporu peněz. Obvykle všichni používáme lednici k uchování potravin a jejich uchování déle čerstvé, ale ani v tomto případě ovoce nevydrží věčně a pak je prostor omezený.

A pak, jak to udělat? Díky čínské metodě můžete ovoce uchovat po dlouhou dobu a jíst ho vždy čerstvé, bez použití konzervantů, které mohou poškodit vaše zdraví. Jedná se o jednoduchý způsob provedení, to je vše, co k provedení postupu potřebujete!

Ovoce pečlivě omyjte

První věcí, které je třeba věnovat pozornost, abyste mohli čínskou metodu uvést do praxe a dosáhnout vynikajících výsledků, je použití čerstvého ovoce v dobrém stavu. Ovoce tedy musí být zdravé a nenahnilé, jinak se nedočkáte kýžených výsledků.

Různé druhy čerstvého ovoce

Ovoce by se mělo umýt umístěním do hrnce a tekoucí vodou. Několikrát jej omyjte, abyste odstranili všechny zbytky, a pečlivě vypusťte.

Počítejte s velkým množstvím ovoce pro konzervaci a proveďte čínskou metodu pro jeho uchování podrobně, postupujte podle níže uvedeného postupu krok za krokem.

Žena čte popisek v supermarketu

Co je potřeba k provedení čínské metody

Kromě ovoce, které si můžete vybrat z různých druhů, jako jsou jablka, třešně, hrozny, švestky, broskve a mnoho dalšího, si musíte pořídit skleněné dózy o objemu 1,5 litru . Spočítejte si, kolik ovoce chcete touto metodou uchovat, a pořiďte si sklenice, které potřebujete.

Můžete si vybrat, zda ovoce rozmixujete v dóze, ale radou je roztřídit ovoce podle druhu. Pokud jde o třešně, odstraňte stopku a do sklenice vložte pouze třešně . Zde je to, co dělat, abyste provedli správný postup konzervace.

Čínská metoda konzervace ovoce

Jak již bylo zmíněno, můžete si vybrat různé druhy ovoce, ale je vhodné volit plody, které nejsou příliš velké, aby se jich do nádob vešlo více. Zde je to, co musíte udělat:

  • Vařte vodu a zvolte množství potřebné k naplnění sklenic
  • Z plodů odstraňte listy a stopky (nebo řapíky), dobře je omyjte
  • Ovoce vložte do sklenic a naplňte je až po okraj
  • Přelijte vroucí vodou, aniž byste dosáhli okraje sklenice
  • Nasaďte víčka nahoru, aniž byste je zašroubovali, a nechte 10 minut

Po uplynutí času sejměte víčko a vložte do něj plastový s otvory. Nalijte vodu do hrnce a znovu ji vařte.

Pomeranče, ovocné a zeleninové sítě

Jak dokončit proceduru

Zatímco se voda opět vaří, nasypte do každé zavařovací sklenice naplněné ovocem 2 vrchovaté polévkové lžíce cukru. Jakmile se voda přivede k varu, položte ji znovu na ovoce a nabírejte naběračkou, aby nevypadlo.

Sklenice naplňte tak, aby zakrývaly ovoce, ale ne až po okraj. Nasaďte víčka zpět na sklenice a pevně je přišroubujte pomocí uzavíracího nástroje. V tuto chvíli si vezměte dva ručníky, jedním položte sklenice na ně a druhým je přikryjte.

Sklenice chlaďte 24 hodin při pokojové teplotě . Po dokončení postupu jsou sklenice připraveny k dlouhodobému skladování.

Umístěte je při teplotě ne vyšší než 18°, na suchém místě mimo dosah světla. Ovoce vydrží perfektně dvanáct měsíců, a proto budete moci jeden rok jíst tolik čerstvého ovoce, kolik chcete, aniž byste ho museli kupovat. Velká úspora, pokud si uvědomíte, kolik stojí čerstvé ovoce. Po otevření se sklenice musí během několika dní vyprázdnit!