Tento produkt se často používá k čištění koupelny, ale je lepší ho nechat na pokoji, protože při nesprávném použití může poškodit plíce. Tady je to, o čem mluvíme.

vyčistit koupelnu

Čištění koupelny je základní operace, protože to bude téměř jistě místnost ve vašem domě s největším bakteriálním znečištěním. Vlhkost, páry, zbytky mýdla z něj dělají místo, kde je množení bakterií opravdu vážným problémem. Z tohoto důvodu by se čištění nemělo podceňovat.

Neměli byste ale ani myslet na to, že používání příliš agresivních přípravků je ideální. Ve skutečnosti někdy stačí použít lehké mycí prostředky nebo přírodní produkty, abyste měli koupelnu čistou, aniž byste ohrozili své zdraví. Ano, čtete správně, existují některé produkty, které jsou zdraví škodlivé, a proto je třeba se jim vyhnout.

nikdy nečistěte koupelnu tímto přípravkem

Často se doma používá produkt, kterému je třeba se vyhnout . Zejména proto, že pokud jej použijete špatně, následky mohou být pro vaše plíce skutečně škodlivé. Ale chápete, o čem mluvíme? Hned se na to půjdeme podívat v dalším odstavci a podíváme se i na to, jak tento produkt nahradit nějakým, které neovlivňuje zdraví.

Už jej nepoužívejte: je to riziko pro vaše zdraví

Jak jsme často říkali, myslíme si, že používání agresivnějších čisticích prostředků pomáhá při čištění, ale není tomu tak vždy. Ty jsou často zdraví škodlivé, zejména při nesprávném použití. Například jeden produkt, kterému byste se měli vyhnout, je bělidlo . Tento produkt je ve skutečnosti jedním z nejtoxičtějších .

Přestože je jedním z nejtoxičtějších bělidel, je jedním z nejpoužívanějších produktů. Jeho funkce dezinfekce a dezinfekce není diskutována, ale má příliš vysoká rizika pro zdraví. Ve skutečnosti může způsobit podráždění očí, úst a pokožky a nikdy by se neměl kombinovat s horkou vodou a vdechováním páry, protože je velmi škodlivý pro plíce .

bělidlo - zdravotní rizika

Především je třeba mít na paměti, že s bělícím prostředkem je třeba vždy zacházet v rukavicích, protože se jedná o žíravý produkt. Dlouhodobé užívání přípravku pak vede ke zvýšení toxicity a vede ke zdravotním rizikům. Nikdy také nemíchejte bělidlo s horkou vodou, čpavkem, kyselinou muriatovou a octem .

Je třeba také připomenout, že navzdory skutečnosti, že se bělidlo používá hodně, není italskými zákony považováno za dezinfekční prostředek, protože není registrováno ministerstvem zdravotnictví. I když se jedná o všestranný dezinfekční prostředek, není zdraví prospěšný, a proto by se měly používat alternativy.

bělidlo

K bělidlům existují alternativy a mohou být i zcela přírodní . Ve skutečnosti existuje mnoho přírodních produktů, které mají vynikající čisticí a dezinfekční účinek. Z jedlé sody, hrubé soli a dalších produktů. Stačí tedy najít ty správné kombinace a začít je zkoušet.

Můžete si vyrobit například domácí tablety s kyselinou citronovou a jedlou sodou nebo DIY prací prostředek s jedlou sodou a esenciálními oleji. Ale stále také změkčovadla s kyselinou citronovou a éterickými oleji. Jediné, na co musíte dávat pozor, je pochopit, kde produkty používat, aby nedošlo k poškození povrchů .