Mnoho zdravých a chutných receptů zahrnuje použití citronů, a to i v případě prostředků proti nachlazení na posílení imunitního systému.

Ruka s jedlou sodou a citrony

Příznaky chřipky se mohou zlepšit i použitím některých přírodních prostředků, podívejme se na recept s citrony a zázvorem.

Citrony, proč je dávat vařit

Citrony mohou pomoci při chřipce, respirační infekci způsobené virem, který se snadno šíří a postihuje různé oblasti těla, jako je nos, plíce a hrdlo.

I když ji lze některými příznaky zaměnit s nachlazením, v případě chřipky se projeví mnohem rychleji (2 až 3 dny po infekci).

Tato infekce může být také identifikována svými vlastními příznaky, jako je vysoká horečka, suchý kašel, bolesti těla a dokonce nevolnost a zvracení.

Citron a zázvor při nachlazení

Následující recept je zdravý a chutný a zahrnuje použití citronu a zázvoru. Je také velmi  dobrý pro imunitní vlastnosti proti nachlazení . Pojďme se podívat, co je potřeba a jak postupovat.

Nakrájené citrony

Pro tento recept potřebujeme získat:

  • 2 citrony (nejlépe bio,
  • sklenici medu podle naší osobní chuti,
  • kořen zázvoru.
Kořen zázvoru

Pro tento recept by měly být použity bio citrony , ale alternativně můžeme použít i obyčejné citrony, přičemž dbáme na to, abychom důkladně očistili jejich kůru, nejprve je po vložení do misky s teplou vodou otřeme jemnou solí.

Jemná sůl svým abrazivním účinkem eliminuje všechny stopy nečistot , které se usadily na kůře. To se musí udělat u obou citronů, poté opláchnout pod tekoucí vodou a poté potřít hrstí jedlé sody.

Nakonec do misky přidejte další jedlou sodu a nechte citrony 15 minut máčet , poté vodu vylijte a začněte připravovat recept.

Příprava

Do hrnce se nalije teplá voda a přidá se sklenice, kterou je třeba pro sterilizaci převařit, jako při přípravě zavařenin.

Mezitím očistěte kořen zázvoru a odstraňte jeho vnější slupku. Zázvor lze z receptu také vynechat, nicméně díky zázvoru je příprava chutnější.

Pak nakrájíte pěkný kousek zázvoru na tenké plátky. Jakmile jsou citrony opláchnuté, osuší se hadříkem a konce, dva konce citronu, se odříznou.

Pokud jsou citrusové plody někde poškozené, je třeba části odstranit a poté začnete na prkénku krájet citron na tenké kroužky, čímž ho zbavíte semínek.

Jakmile je sklenice hotová, nechá se uschnout na utěrce a začne se plnit plátky citronu a plátky zázvoru, přičemž do každé vrstvy přidáme med.

Jakmile je celá sklenice naplněna, dobře ji vyčistěte, uzavřete a otočte dnem vzhůru , nechte několik dní při pokojové teplotě, poté sklenici uložte do lednice.

Čaj se zázvorovým citronem a medem

Nádoba může zůstat takto po dobu nejméně dvou týdnů a může být použita kdykoli, k přípravě čaje nebo bylinkového čaje,  používá se citron a zázvor a trochu medu.