Odhalujeme neuvěřitelnou metodu, která vám umožní mít dokonalé orchideje i v zimě. Budete je mít jako na jaře.

Bujné, zdravé orchideje

Shrňme si situaci na těchto nádherných rostlinách, orchidejích, které v zimě často trpí. Zde je definitivní řešení, jak je mít vždy bujné.

Známky toho, že orchideje umírají

Známky toho, že rostliny trpí zimním nachlazením, mohou zahrnovat žloutnutí nebo hnědnutí listů, předčasné opadání listů, slábnutí nebo odumírání výhonků a zpomalený nebo žádný růst. Kromě toho mohou rostliny vykazovat známky zamrznutí, jako jsou tmavé skvrny na tkáni nebo kroucení listů.

Orchideje

Mezi další příznaky může patřit výskyt hnědých skvrn na okrajích listů orchidejí, bílý povlak na povrchu listů nebo větví nebo žloutnutí nebo suchá struktura stonků a větví. V extrémních případech silných mrazů může dojít k poškození nebo odumření kořenů, což má za následek odumření celé rostliny.

Rostliny mohou také vykazovat známky chladového stresu , jako je snížená produkce květů nebo plodů nebo snížená kvalita květů nebo plodů. Rostliny, které se pěstují v oblastech s chladným klimatem, mohou také vykazovat zvýšenou náchylnost k houbovým chorobám nebo napadení škůdci během zimních měsíců kvůli mokru a chladu.

Obecně platí, že pokud rostliny vypadají slabé, zakrslé nebo mají zvadlé listy, pravděpodobně trpí zimním nachlazením.

Právě z tohoto důvodu je nezbytné přijmout nápravná opatření, která mohou zabránit vzniku problému. Zde vám ukážeme neuvěřitelné řešení, které vám pomůže oživit vaše orchideje.

Jak je udržet zdravé i v zimě

K definitivnímu řešení, které si společně ukážeme, patří použití zázračné zeleniny: řeč je o červené řepě. Řepa jsou rostliny, které lze použít jako „indikační rostliny“ k určení kvality půdy na zahradě nebo na poli.

Nejlépe rostou v půdách bohatých na dusík a mohou naznačovat, že půda má vysokou hladinu této živiny. Kromě toho lze řepu použít jako „pokryvné rostliny“ k udržení vlhkosti půdy a zabránění růstu nežádoucího plevele. Mimochodem, řepa je jedlá a lze ji použít při vaření k přípravě různých pokrmů.

Řepa

Chcete-li získat úžasné hnojivo pro vaše rostliny, budete muset smíchat řepu s vodou a scedit výslednou tekutinu, abyste mohli vytvořit přírodní hnojivo pro orchideje. Řepa obsahuje vysokou hladinu dusíku, který je základní živinou pro růst rostlin. Dusík pomáhá rostlinám produkovat svěží zelené listy a rozvíjet zdravé kořeny.

Chcete-li vytvořit hnojivo, můžete řepu nakrájet na kousky a smíchat je s vodou, dokud nezískáte tekutý roztok. Následně je nutné tento roztok přefiltrovat, aby se odstranily pevné zbytky. Filtrovanou kapalinu lze použít k zalévání orchidejí nebo ji lze před použitím zředit vodou.