Problém, který nás často trápí, lze vyřešit jednoduchým způsobem, a to díky malé lahvičce ve sprše.

láhev do odpadu

Pokud chcete zjistit, co to je, v tomto článku se dozvíte, k čemu se dá tento trik použít.

Otravná zvířata v koupelně

Příznivců švábů , kteří jsou kromě entomologa považováni za nejnepříjemnější hmyz , není mnoho . Stačí nějakou v domě najít a hned si říkáme: ” ale kde se to vzalo?” . To je otázka, kterou si klade každý, když se s nějakou zkříží.

Je dobře známo, že pro tento druh parazitů jsou nejpříznivější teplé měsíce , zejména červenec a srpen, které kromě toho, že jsou extrémně nepříjemné, mohou být zdrojem přenosu nemocí , zejména pokud přijdou do styku s potravinami, které následně konzumujeme. .

Šváb na kohoutku

Kromě analýzy možných přístupových cest pro šváby v našem soukromém domě v tomto článku najdete trik, který můžete použít v koupelně, abyste se vyhnuli napadení šváby.

Kde se tedy švábi dostávají do vašeho domova?

Na tuto otázku nemůžeme najít jedinou odpověď. Jedním ze způsobů, jak se švábi dostanou do domova, je v kabelce, přepravce s ovocem nebo v jakémkoli jiném přepravním prostředku.

My sami a zcela nedobrovolně pouštíme hmyz do domu, živý nebo jednoduše ve formě vajíček.

Nicméně další forma přístupu , kterou švábi mají, je přes sanitární systém , protože se obvykle nacházejí v hojnosti v kanalizaci. To vysvětluje, odkud se v koupelnách a kuchyních berou švábi, tedy v místech, kde najdeme vodovodní armatury.

Sprchový odtokový rošt

Mohou také používat malé otvory pro přístup ven , jako je malá mezera mezi dveřmi a podlahou.

Bohužel najdeme i létající šváby, kteří se do našich domovů mohou dostat okny. Pokud jsou umyvadla opatřena uzavíracími zátkami, neplatí to pro sprchový odtok . A tady přichází naše malá plastová lahvička.

Proč dávat malou lahvičku do odtoku sprchy

Pravidelná kontrola vlhkých a teplých oblastí, kde se švábi častěji usazují, nám umožňuje ujistit se o jejich přítomnosti.

Švábům se totiž díky svým vlhkostním podmínkám i teplotě dobře daří pod dřezem, za lednicí nebo myčkou. Kromě toho můžeme vytvořit past proti švábům jednoduše použitím malé lahvičky v odtoku sprchy.

S tímto trikem mohou zabránit švábům proniknout do našich koupelen přes sprchový odtok.

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je plastová láhev , protože s ní vyrobíme domácí past, která zabrání vniknutí švábů do kanalizace počínaje koupelnou.

Navíc tento trik poslouží i jako zátka na vlasy, když je dáme do odtoku sprchy.

Láhev ve sprše

Co budeme muset udělat, je vzít plastovou láhev. který zavedeme do odtokového otvoru sprchy, samozřejmě ze strany uzávěru (který musí být dobře přišroubován), po sejmutí horní mřížky.

Po umístění vzhůru nohama vezmeme značku a označíme měření, jak hluboko sahá . Pro každý odtok je mnoho plastových lahví, které lze pro daný účel přizpůsobit.

Značka fixem by měla být provedena mírně nad ryskou, protože tak je zabráněno sjíždění korku.

Pak vezměte nůžky a začněte stříhat nad linií fixu, tedy nad čepicí a značkou asi půl centimetru.

Nakonec máme v ruce část lahvičky se šroubovacím uzávěrem a postupujeme tak, že plast cik-cak nařežeme, až se nám vytvoří ostré zuby.

V tomto okamžiku vezměte šroubovák nebo jakýkoli předmět s kovovým hrotem a podél celé části včetně uzávěru udělejte otvory.

Vlasy ve sprše

Tyto otvory je nutné udělat i v čepici, protože tímto způsobem, když se vloží obráceně do odtoku, bude moci dobře odvádět vodu a zároveň bude filtrovat vlasy.

Ale co je nejdůležitější, jakmile odtokový rošt vrátíte na místo, zabrání švábům, aby se vkradli do koupelny.