Zde jsou rostliny, které máme všichni na zahradě a které vytvářejí prach a nečistoty. Pojďme zjistit všechny jejich vlastnosti.

Pozor na tyto rostliny

Některé rostliny způsobují zejména prach a nečistoty. Zde je o co konkrétně jde a jak se vyhnout neustálému čištění.

Tyto milované rostliny vytvářejí špínu a prach

Některé rostliny mohou být považovány za špinavější než jiné, protože produkují velké množství semen, listů nebo jiných rostlinných zbytků, které mohou způsobit problémy s čistotou.

Mezi ty nejběžnější, které lze považovat za „ špinavé “, patří ty, které pocházejí z velkého množství semen, která mají velké a povislé listy, dlouhé větve nebo listy, jako jsou keře, popínavé rostliny a invazní kořeny.

Jaké jsou nejšpinavější rostliny

Dokonce i rostliny s velkými, nápadnými květy mohou způsobit problémy s čištěním kvůli jejich velkým, povislým okvětním lístkům. Obecně je důležité dávat pozor na nahromadění rostlinných zbytků a pravidelně je odstraňovat.

Nyní se podívejme konkrétně, které druhy rostlin jsou považovány za nejšpinavější.

Zde jsou jména těch nejhorších

Některé rostliny jsou opravdu špinavé, protože se v nich hromadí prach a způsobují nečistoty, protože snadno a rychle ztrácejí své části. Může být obtížné je kontrolovat a udržovat, protože vyžadují pravidelné prořezávání a mohou napadnout okolní prostory.

Pachira je považována za jednu z nejšpinavějších rostlin, protože rychle roste a může být velká, s velkými listy, které mají tendenci velmi rychle opadávat, a s velkým množstvím rostlinných zbytků .

Pak je tu Ficus benjamina , který je považován za rostlinu produkující nečistoty, protože má velké listy, které mají tendenci opadávat a končit všude. Jeho kořeny mohou také poškodit květináče, pokud tam rostou, a mohly by je zlomit.

Jak zabránit znečištění rostlin

Dalšími rostlinami, které hromadí hodně prachu, jsou oleandry , které se často zbavují koruny. Naštěstí to dělají pouze za sucha, a tak se vyhnou odpadávání a přilepování k povrchu.

Vistárie je absolutně jedna z těch, které jsou považovány za nejšpinavější, protože když ztratí květy, má tendenci zabarvovat povrchy zbytky barev a produkuje velké množství prachu, který je nutné neustále zametat ze země .

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili znečištění rostlin. Použijte například květináče s drenážními otvory. To umožňuje přebytečné vodě odtékat a zabraňuje jejímu hromadění ve váze a vzniku plísní nebo hniloby.

Použijte vhodný, dobře propustný substrát , jako je perlit nebo vermikulit, který pomáhá udržovat půdu suchou a zabraňuje růstu plísní. Vyhněte se přílišné zálivce, která může způsobit stagnaci vody v květináči a podpořit růst plísní. Listy pravidelně alespoň jednou týdně otírejte vlhkým hadříkem, abyste odstranili prach a přebytečnou vlhkost.

Také používejte vhodné hnojivo pro zelené rostliny každých 4-6 týdnů, abyste zajistili, že rostliny budou mít všechny živiny, které potřebují ke zdravému a silnému růstu.