Vkládání telefonu do skla rozhodně není u nás zvykem, je to všechno, jen ne běžný nebo normální zvyk.

telefon ve skle

Přesto se může hodit při několika příležitostech. Ač se to může zdát divné, přesně tak to je.

V dnešní době má každý telefon nejnovější generace. Bohužel nezáleží na generaci, ke které patříte, protože nyní mají chytré telefony i ty nejmenší děti.

Smartphone je dnes nepostradatelný, proto

Telefon se připojuje k internetu, umožňuje nám relaxovat, když jsme obzvlášť rozrušení, dává nám možnost se spojit s kýmkoli, s kýmkoli kdekoli, i když byl na druhém konci světa.

Večer před spaním si všichni uděláme rychlou obchůzku po sociálních sítích, abychom se dozvěděli, co se děje ve světě nebo jen tak pro klábosení a zvědavost a pak jdeme odpočatí a spokojení spát.

Druhý den se probouzíme díky budíku na chytrém telefonu, který zazvoní, který nám zachraňuje životy a který jednoznačně nahradil klasický budík, tradiční budík.

Výhody a nevýhody technologie: Co se může stát při večerním používání mobilního telefonu

Jako všechno, i chytré telefony mají své výhody a nevýhody. Takže zatímco na jedné straně vyřeší tisíc problémů, například odvede pozornost, když se necítíte ospalí, ne vždy to usmíří. Někdy se stává nebezpečnou obtíží. 

Takže po bezesné noci strávené s mobilem v ruce je těžké se probudit, tady je to, co je nejlepší udělat. Vhodné řešení, připravené k vyřešení problému, je následující: Vezmete svůj mobilní telefon, zesílíte vyzvánění a hlasitost budíku na maximum a vložíte jej do sklenice.

Když aktivujete budík, sklo zesílí zvuk a stane se tak noční můrou nejen pro vás, ale i pro vaše sousedy. Asi to není hezký budík, ale funguje to a na tom záleží víc než na čemkoli jiném.

Pro deaktivaci budíku stačí vyjmout telefon ze skleněného pohárku a dotknout se obrazovky jako obvykle. Trik je velmi jednoduchý a účinný. Pokud máte pocit, že se nemůžete probudit ani takhle, pak je tu další velmi chytrý a spolehlivý trik.

Chytrý prostředek, jak nás rychle dostat z postele

Jde o to vzít sklenici a umístit ji dostatečně daleko od postele, například na druhý noční stolek, abyste byli nuceni vstát, abyste zastavili budík. Metoda funguje, možná zpočátku otravná, ale je rozhodující. 

Na druhou stranu máme všichni povinnosti, někdo školu, někdo univerzitu, někdo práci, někdo s dětmi včas doprovázet. Pokud se nedá nic jiného dělat, nezbývá než vložit smartphone do skla.

Pokud by někdo měl být bez brýlí, existuje něco, co je může skvěle nahradit. Možná méně praktická, ale stejně neobvyklá je skleněná váza, ze které by bylo evidentně těžké mobil rychle vyndat.

Vyzvánění mobilního telefonu umístěného uvnitř vázy se ozývá mnohem hlasitěji a jistě i otravněji, ale trvá pár vteřin a ty vteřiny mění dny.

Je nebezpečné držet mobilní telefon u postele?

Když už mluvíme o chytrých telefonech umístěných na nočním stolku vedle postele z důvodu pohodlí, nelze ignorovat téma zdraví. Už léta se říká, že smartphone by nikdy neměl být ponechán na polštáři nebo u hlavy, protože elektromagnetické vlny a záření by mohly způsobit zdravotní problémy.

Reálně nastal čas věc ukončit a vše objasnit s posudkem odborníka, podle kterého je v těchto případech expozice prakticky nulová . Dá se tedy říci, že usínání s mobilem na nočním stolku není absolutně nebezpečné.

Kdo má tento zvyk, může si jej v klidu ponechat, maximálně pokud se bojíte možných následků, můžete si nastavit režim Letadlo tak, abyste stále používali funkce zařízení, například budík, aniž byste byli dosažitelní. Pozor si dejte především na noční nabíjení zařízení, které by mohlo poškodit baterii.