Zde jsou vlastnosti rostliny orchideje a co jí dát, aby její listy byly silné a živé.

Dejte to orchidejím

Prozradíme vše o těchto krásných rostlinách a především vám ukážeme opravdu účinnou metodu, jak docílit lesku jejích listů.

Charakteristika orchideje a jak ji pěstovat

Orchideje mají různou symboliku v závislosti na kultuře: často jsou spojovány s krásou, smyslností a tajemstvím.

Orchideje jsou čeledí rostlin, které patří do čeledi Orchidaceae . Existuje více než 25 000 známých druhů orchidejí, které se nacházejí na všech kontinentech kromě Antarktidy. Orchidej je rostlina, která má velmi nápadné a barevné květy různých tvarů a velikostí.

Většina orchidejí má vzdušné kořeny, které čerpají vlhkost a živiny ze vzduchu a okolní vegetace: některé druhy orchidejí mají kořeny, které se noří do půdy.

Orchidej

Měli byste vědět, že tyto rostliny lze pěstovat jak jako pokojové rostliny, tak i venku, v závislosti na druhu. Aby se jim dařilo, potřebují dostatečné osvětlení, vlhkost a vhodné teploty.

Většina orchidejí má pouze jeden květní stonek , ale některé druhy mohou mít více než jeden: to proto, že mohou být monopodiální nebo sympodiální. To znamená, že monopodiální orchideje rostou z jednoho stonku a šíří se nahoru, zatímco ty sympodiální orchideje rostou z oddenku a každý rok vytvářejí nové stonky.

Orchideje mohou být epifytické , suchozemské nebo semi-terestrické. První typ roste na jiných rostlinách nebo skalách, druhý typ roste na zemi, zatímco třetí typ má kořeny, které se zanořují do půdy, stejně jako vzdušné kořeny. Existují dokonce i některé chráněné druhy, kterým kvůli odlesňování a nelegálnímu obchodu hrozí vyhynutí.

Pokud nevíte, jak se o orchideje správně starat, mohou tyto rostliny ztratit svou vitalitu a být nudné. Právě z tohoto důvodu vám dnes nabízíme účinnou metodu, která vám umožní je oživit.

Když jí dáte tohle, její listy budou krásné

Pokud chcete, aby listy orchidejí zůstaly živé a lesklé, stačí si připravit sprej s vodou a ořechy .

Nejprve si vezměte skořápky ořechů a uvařte je ve vodě . Vše necháme vychladnout, odstraníme zbytky skořápky a nalijeme tekutinu do spreje.

Ořechy

V tu chvíli můžete na své listy nastříkat vodu na bázi vlašských ořechů , očistit je, nechat je dýchat a nakonec je učinit energickými a lesklými.

Ve skutečnosti jsou vlašské ořechy bohaté na mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny a jsou dobrým zdrojem rostlinných bílkovin, které jsou nezbytné pro stavbu a obnovu tkání. Mají také vysoký obsah vlákniny a obsahují řadu základních vitamínů a minerálů, jako je vitamín E, vitamín B6, hořčík a fosfor.

Kromě toho, že ořechy vyživují rostlinu, mají antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti , které vaší orchideji pomáhají, pokud například trpí nemocí, která se zdánlivě sama nevyléčí.