Pokud do dortové formy vložíte tři sklenice, těsto vyjde opravdu dobře. To je jedno z tajemství cukrářů, ale pojďme se podívat, jak na to.

tři sklenice ve formě

Často se snažíme připravovat nové a zajímavé recepty, ale někdy klasický dort svou chutí nezanechá žádné přání. Vzhledem k tomu, že neměníme chuť, možná bychom mohli přemýšlet o změně vzhledu našeho dortu . Dnes existuje mnoho kurzů vaření, kde se můžete naučit nové a zajímavé kuchařské techniky.

K výrobě tohoto dortu, který hned uvidíme, však nebude potřeba žádný kurz, protože s naším výkladem budete moci mít dort opravdu krásný a zároveň dobrý. Ve skutečnosti vám ukážeme, jak jej ozdobit pouhými třemi skleničkami . Možná se divíte, jak je to možné, ale nakonec je to opravdu velmi jednoduché.

Zde je návod, jak udělat dort se 3 sklenicemi

Nebudete potřebovat mnoho ingrediencí a níže se podíváme na toto fantastické pečivo. Také se podíváme na recept na klasiku dortů, černobílý dort . I když mnozí budou mít svůj osvědčený recept, doporučujeme jej vyzkoušet celý, v těstě i při realizaci zdobení. Všechny podrobnosti níže.

Domácí dort: stačí 3 sklenice, aby byl jedinečný

Nejprve začneme s receptem na dort, který, jak jsme již řekli v předchozím odstavci, je černobílý dort. Na tento recept budete potřebovat : 2 vejce, 160 g cukru, 150 ml oleje, 400 g mouky, 400 ml mléka, 14 g prášku do pečiva, 1 lžičku vanilky, 25 g neslazeného kakaa a jedna kulatá forma 20×10.

Ihned začneme šleháním vajec asi 2 minuty. Dále můžeme nalít cukr a olej a šlehat další minutu. Poté přidejte mouku a mléko a šlehejte další minutu. Nakonec přidáme prášek do pečiva a ručním šlehačem jemně promícháme. Naše těsto je hotové.

dortové těsto

Nyní budete muset těsto rozdělit na dvě stejné části a do jedné přidat lžičku vanilky a do druhé kakaový prášek . Získáte tak dvě těsta na bílý a černý koláč. Ale teď se podíváme, jak pomocí tří sklenic udělat texturu dortu.

Poté vezměte formu a položte na dno pečícího papíru . Nyní umístěte tři sklenice a začněte nalitím bílé směsi do středu. Nechte to trochu běžet a pak přepněte na černou . Takto střídavě pokračujte, dokud nejsou obě těsta hotová. Po dokončení odeberete brýle a získáte design ve tvaru květiny .

Černobílý dort - efekt se 3 skleničkami

Nyní můžete koláč péct v předehřáté troubě na 180 °C asi 55 minut . Doba vaření se může lišit podle trouby ve vaší domácnosti. Zde je recept na váš dort, ale pokud chcete, můžete jej také obložit ozdobou. K tomu budete potřebovat 395 g kondenzovaného mléka a 25 g hořkého kakaa.

Smíchejte obě ingredience metličkou a poté projeďte mixérem, abyste odstranili všechny hrudky. Vyndejte dort z trouby a počkejte, až vychladne, abyste ho polili čokoládovou polevou . Pokud chcete, můžete ozdobit i vločkami černé a bílé čokolády. Váš dort je nyní připraven k vychutnání.