Odolné skvrny od vodního kamene na toaletě? Zde je metoda, jak ji dokonale vyčistit a udělat ji přirozeně lesklou.

Toaleta čistá a perfektní

Toaleta je asi to, co je v domě potřeba dezinfikovat nejvíce. Často však nedostatečné nebo nepřetržité čištění může způsobit vznik tmavých skvrn, které je stále obtížnější odstranit, a to i s těmi nejlepšími produkty na trhu. Pojďme se podívat, jak je možné to napravit naprosto přírodní metodou.

Odstraňte usazeniny vodního kamene na toaletě

Ať už je to kvůli nedostatku času nebo příliš unáhlenému úklidu, může se stát, že skončíte se záchodovou mísou, která má tmavé skvrny nebo šmouhy .

Nejde o nic jiného než o usazeniny vápence a solí přirozeně se vyskytující ve vodě a jejich usazování je dáno nepřesným nebo málo častým čištěním. Tyto skvrny je nezbytné odstranit nejen proto, že jsou nevzhledné, ale především proto, že podporují množení bakterií.

Skvrny na záchodě

Nejčastěji k tomu dochází pod okrajem toalety, kam splachuje voda uvolněná z toalety . Zkontrolujte situaci spodního okraje pomocí zrcátka, abyste provedli nejlepší akci. Budete potřebovat málo ingrediencí a snadno se shání.

Vše, co budete potřebovat, jsou 3 litry octa, kartáč s dlouhou rukojetí, hrubá houbička na nádobí, role silné, silné papírové utěrky (papírová utěrka), dřevěná špachtle, nůžky, miska a prázdný 700 ml nebo 1 litr. plastová láhev, pokud je dno dostatečně malé, aby se vešlo do sifonu.

Jak dokonale vyčistit záchod

Nejprve je nezbytné odstranit veškerou vodu přítomnou v sifonu. K tomu budete muset použít láhev a rozříznout ji, abyste vytvořili naběračku. Stačí vyříznout oválný otvor na dlouhé straně láhve, který zabírá asi ¾ délky, aby se voda bez problémů sbírala dnem.

Vyprázdněte sifon toalety

Nasbírejte co nejvíce vody a případně láhev uřízněte více směrem ke dnu , aby se zbylá voda snadněji zachytila. Když už z láhve nemůžete čerpat vodu, můžete zbytek odstranit hadrem, čímž sifon úplně vysušíte.

V tomto okamžiku se ocitnete s prázdným sifonem, hrubým a pokrytým vápencem, ať už jsou skvrny světlé nebo tmavé. Stačí naplnit sifon octem až po jeho limit. Poté vezměte misku a naplňte ji octem, do kterého se bude namáčet papírový ručník . Papírovou utěrku dobře namočte do octa a zakryjte okraje toalety , včetně těch, ze kterých vytéká voda z odtoku.

Je důležité, aby byl papírový ručník namočený v octě a kapal , aby při práci nevyschl. V případě skvrn na zbytku povrchu toalety zde můžete použít i papírový hadřík namočený v octě.

Budete to muset nechat několik hodin , takže je vhodné pokračovat v této metodě, když jste si jisti, že nepotřebujete používat koupelnu.

Je důležité používat silnou papírovou utěrku a ne toaletní papír nebo kapesníčky, protože by se mohly drolit a nefungovat nejlépe.

Je možné odstranit všechny skvrny?

Přibližně po 8 hodinách můžete kousky papíru odstranit a v případě potřeby lehce otřít. Zbytky vodního kamene uvidíte přímo na právě odstraněném papíru.

Vyčistěte toaletu

Pokud jde o sifon, můžete pokračovat štětcem, protože ocet změkčí ty nejodolnější skvrny, takže je lze snadno odstranit. Spláchněte záchod a pokud zůstanou nějaké odolnější zbytky, můžete pokračovat dřevěnou stěrkou . Je důležité, aby se odstraňování provádělo výhradně dřevěnou špachtlí, aby nedošlo k poškrábání keramiky toalety.

Poté vyčistěte zbytek toalety jako obvykle pomocí houby a budete mít toaletu jako novou , lesklou a vyčištěnou.
Tuto metodu je vhodné používat preventivně alespoň jednou měsíčně , aby se nevytvářely stopy vodního kamene.