Dokonale bílé a čisté závěsy jsou krásným kouskem nábytku pro naše domácí okna. Škoda, že se špiní a rychle žloutnou.

Čisté bílé závěsy

Podívejme se, jak tomu můžeme zabránit a pomocí neobvyklé metody to vše udělat sami.

Dokonale bílé a čisté závěsy

Sněhově bílé závěsy jsou snem mnoha majitelů domů. Jsou jakousi přehlídkou domu či bytu. Bohužel materiály, ze kterých jsou vyrobeny, a praní,  které dělají, způsobují, že zešediví nebo zežloutnou a už nevypadají dobře.

To ale neznamená, že je třeba je vyměnit. Přemýšlíte, jak prát záclony? Je to docela snadné a rychlé. Existuje několik způsobů čištění záclon, takže je lze snadno vybělit a vrátit jim původní čistotu.

Jak často by se měly záclony prát?

Záclony by se měly před praním vždy předem vyprat. Dále je v závislosti na nahromadění nečistot nutné mýt je v průměru každé dva měsíce.
Vše závisí na tom, kolik prachu je v domě nebo bytě.

Praní záclon v pračce

Záclony je zpravidla třeba čistit častěji, pokud jsou v domě kuřáci. Cigaretový kouř je jednou z největších hrozeb pro bílou barvu závěsů.

Perete záclony s chemikáliemi?

Na trhu existuje mnoho produktů, které vám umožňují čistit záclony. Je však třeba zdůraznit, že každý z nich může obsahovat chemické sloučeniny schopné ohrozit nejen barvu, ale i životnost látky.

Žena otevírá velmi bílé závěsy

Několik spotřebitelů uvádí, že i po několikanásobném použití těchto výrobků se životnost závěsů snížila a bylo nutné je vyměnit za nové.

Jak lze této situaci předejít? Místo chemických přípravků na čištění záclon je vhodné zvolit domácí prostředky . Bývají mnohem účinnější a především bezpečnější.

kvasnice a aspirin

Domácí systémy na čištění záclon jsou velmi účinné. K dosažení skutečně uspokojivých výsledků stačí dodržovat určitá pravidla .

Můžete použít produkty jako: prášek do pečiva, jedlá soda, aspirin,
citronová šťáva nebo kyselina citronová. v tomto případě použijeme droždí a aspirin.

Balíček aspirinu

Jednoduše vložte záclony do pračky a spolu se záclonami vložte do bubnu i tabletu aspirinu . Místo toho dáme do jedné přihrádky mycí vany sáček s práškem do pečiva a do jiné přihrádky běžný prací prostředek.

V případě velmi tenkých jemných záclon budete muset nastavit praní na nízké teploty, 30° bude v pořádku.

Místo toho je lepší nastavit centrifugu na 600 ot./min., aby nedošlo k nadměrnému mačkání. Po skončení praní je třeba závěsy ihned pověsit, lze je však přemístit, i když nejsou úplně suché, pokud je není třeba žehlit. Samotná váha závěsu pomůže předejít nežádoucímu pomačkání.