Mít podlahy v domě dokonale čisté je snem každé ženy na světě, která opravdu netuší, jaké přípravky by bylo lepší použít, aby se nepoškodily a zároveň je důkladně vyčistily, vydezinfikovaly a vyleštily.

Umyj podlahu

Pokus za pokusem riskujete, že podlahu bezdůvodně zničíte, možná použitím příliš agresivních čisticích prostředků a také tím, že budou obzvláště drahé.

Kamenina, laminát, mramor, parkety, keramika nebo terakota, existuje mnoho druhů podlah, ale také přírodní metody, které vám umožní je čistit, dezinfikovat důkladně, a to i bez ekonomických rizik.

Mytí podlahy, zde je návod, jak to udělat správně krok za krokem

První věc, kterou musíte před mytím podlahy udělat, je vyklidit místnost umístěním židlí na stůl, přemístěním koberců a odstraněním všeho na podlaze. Před mytím je třeba použít smeták nebo vysavač k odstranění prachu, je vhodné tam, kde je to možné, přemístit i nábytek, který příliš neváží, aby se odstranily nečistoty, které se pod ním usazují.

Po dokončení protáhněte hadr nebo mop. Po použití stovek pracích prostředků, které neposkytují požadované výsledky, vyvstává otázka: se kterým pracím prostředkem je lepší to udělat? Výběr pracího prostředku je důležitý, protože může změnit konečný výsledek.

Je lepší použít běžný čistič nebo domácí čistič?

Pokud si chcete pospíšit, můžete použít jakýkoli prací prostředek zakoupený prakticky všude, v supermarketu, v obchodech, které se zabývají domácí péčí a hygienou atd. Pokud si naopak chcete zkusit připravit dezinfekční čistič doma, můžete dát vroucí vodu a ocet dohromady nebo přidat pár lžic alkoholu.

lesklé podlahy_ takhle

Takže uděláte první průchod, pak otevřete okénko, aby uschlo a aby trochu vyšel pach alkoholu. Po zaschnutí můžete provést druhý průchod, který vám umožní podlahu důkladně vyleštit a opláchnout. Tento proces a tyto produkty jsou vhodné pouze pro určité typy podlah.

Parketová podlaha nebo umělé parkety? Rozdíl

Pokud je podlaha naopak parketová, je vhodné použít vařící vodu, která odmastí a poté přidat dvě lžíce marseillského mýdla. Na rozdíl od skutečných parket jsou falešné parkety mnohem praktičtější a méně problematické, protože je těžké je poškodit.

Umělé laminátové parkety

Jediná věc, které je třeba se vyhnout, je použití amoniaku, protože ten jej zneprůhledňuje. Poté je velký problém vrátit to do stavu, ve kterém to bylo předtím, opravdu je to nemožné.

Odstranění nečistot z podlahy: perfektní směs

Pokud naopak chcete bezplatně vyzkoušet přírodní lék, je vhodné dát ocet přímo do kbelíku s mopem, stačí odměrka, pak půl hrnku soli, v pořádku hrubá i jemná sůl . Pak chvíli počkáte, aby se sůl úplně rozpustila, a pak místo otírání mopem vezmete smeták, vložíte do kbelíku a necháte alespoň půl hodiny máčet.

MOP

Tímto způsobem bude smeták dokonale dezinfikován a lze jej přenášet přímo po podlaze, aniž by se příliš dřel. Pak můžete také projít mopem, abyste odstranili přebytečnou vodu a je to . Nejlepší řešení pro kutily na světě, připravené vyřešit běžný problém.

Je zřejmé, že jakmile je tento postup dokončen, podlaha se nechá uschnout jako obvykle. Nebudete muset použít žádný leštící hadřík, protože už takhle to bude dokonalé. Řešení vždy po ruce.