Díky této neuvěřitelné metodě, která se vyznačuje použitím několika ingrediencí, budete mít konečně zářivý dřez jako nikdy předtím.

Lesklé umyvadlo

Pojďme si shrnout situaci ohledně čištění vašeho kuchyňského dřezu, a to revoluční metodou, o které jste určitě nevěděli. Ingrediencí, které používá, je velmi málo.

Protože se dřez snadno ušpiní

Na dřezu se může snadno usazovat vodní kámen a může se snadno ušpinit v důsledku řady faktorů.

Jednou z hlavních příčin je tvrdá voda. Tvrdá voda obsahuje velké množství minerálů , jako je vápník a hořčík, které se mohou usazovat na povrchu dřezu a vytvářet vodní kámen. To může způsobit, že se na povrchu dřezu vytvoří skvrny a tvrdé usazeniny, které znesnadňují čištění.

K tvorbě vodního kamene a nečistot na dřezu může přispět i použití nevhodných čisticích prostředků . Některé čisticí prostředky mohou být například příliš drsné a způsobovat tvorbu skvrn, zatímco jiné mohou být příliš slabé na to, aby odstranily usazeniny vodního kamene.

Dřez

Nedostatek pravidelného čištění může také způsobit u dřezu vodní kámen a snadné znečištění. To znamená, že ponechání zbytků jídla nebo jiných látek na povrchu dřezu po dlouhou dobu může způsobit tvorbu skvrn a usazenin vodního kamene.

Aby se dřez nezaplnil vodním kamenem a snadno se ušpinil, je důležité používat k čištění filtrovanou vodu a specifické saponáty. A pak opět pravidelně čistit a neprodleně odstraňovat zbytky jídla či jiných látek. Můžete také použít přírodní prostředky , které vám ukážeme níže.

Rozzáříte jej pomocí několika ingrediencí

Pokud jste je vyzkoušeli všechny a nyní chcete ultimátní způsob čištění dřezu, jste na správném místě. Stačí si vzít jedlou sodu a kartáček na zuby a začít drhnout, aby začala první fáze čištění, která už zanechá lesklejší.

Ale proč zrovna jedlá soda? Jedlá soda (také známá jako jedlá soda) je sloučenina, která má abrazivní a alkalické vlastnosti. Jeho abrazivní účinek pomáhá odstraňovat nečistoty a skvrny, zatímco zásaditost neutralizuje kyseliny přítomné v nečistotách a zbytcích. Díky tomu je účinný pro čištění různých předmětů a povrchů v našich kuchyních.

Poté nařeďte trochu vody octem a proveďte druhý průchod. Stejné řešení můžete použít i k čištění jiných povrchů a dalších spotřebičů ve vaší kuchyni.

Dřez, jak jej efektivně vyčistit

Posledním krokem však je, že kuchyň vyčistíte jednoduchým mýdlem na nádobí . Finální průchod se provede houbou s trochou saponátu. Na konci důkladně opláchněte a ujistěte se, že všechny povrchy osušte suchým hadříkem.

Tímto způsobem odstraníte veškeré zbytky vody a zabráníte tvorbě nového vodního kamene ve vaší kuchyni. Touto metodou ušetříte spoustu peněz, které jste dříve utráceli za konkrétní prací prostředky, které často nepřinesly stejné výsledky.