Alobal a cukr jsou v domácnosti nezbytné, protože nám umožňují vařit jídlo tak, aby bylo dobré a chutné, takže v kuchyňské spíži nikdy nechybí. 

Fóliový papír a cukr

Alobalový papír se obecně používá k pečení potravin v troubě, aby zůstaly vlhké a nevysušovaly, s cílem pomalého, jemného vaření, vhodného pro první i druhý chod masa i ryb.

Místo toho nám cukr umožňuje připravit lahodné dezerty a další. Ale buďte opatrní, protože obojí může být užitečné i v jiných situacích, například ke zlepšení psycho-fyzické výkonnosti tím, že mozku poskytne důležitou a zajímavou zásobu energie.

Čím vyšší hladina cukru v krvi stoupne, tím dokonalejší bude výkon v následujících hodinách . Samozřejmě to nesmíme přehánět, protože zvláště pokud trpíte určitými onemocněními (jako je cukrovka), glukóza by mohla poškodit tělo nebo ho ohrozit. Mimo jiné je vhodné používat surový cukr místo rafinovaného cukru, který je mnohem škodlivější.

Jak se cukr po otevření přemění?

V každém případě, každý, kdo má doma cukřenku a pravděpodobně i kdokoli na světě, si všiml, že uvnitř se díky vlhkosti vytváří cukr, zejména surový cukr , nepříjemné hrudky, které se podle toho, co máte vařit, mohou stát překážka.

K vyřešení této nepříjemnosti, jakkoli se to může zdát absurdní, stačí použít hliníkovou fólii. Je to lék přímo od našich dědů a babiček, který se dědí z generace na generaci už několik let a který opravdu funguje.

Metoda babiček na odstranění hrudek

Následuje poměrně praktická pomůcka, která vám umožní rozpustit hrudky jednou provždy a postarat se o to, aby se cukr vrátil do původního stavu, jako by byl právě vytažen z původního obalu. Zde je to, co dělat: vezměte cukr a vložte jej do fólie. Tyto dva prvky se na několik minut vloží do trouby na 150°.

Poté odeberete hliník a cukr bude zcela bez hrudek, ideální pro použití v jakémkoli receptu bez problémů. Případně můžete cukr dát i do mikrovlnky, s miskou plnou vody, která ho udrží vlhký a za pár vteřin bude dokonalý.

Jak zabránit ztuhnutí cukru

Je zřejmé, že i když tyto prostředky vyřeší problém s hrudkami cukru, nejlepší rada, kterou lze dát, je zabránit tomu. Takže tady je návod, jak to udělat: vezměte cukřenku a vložte do ní marshmallow, který nemění chuť cukru tím, že ho uchová v prášku. 

Aby se zabránilo ztvrdnutí a tvorbě hrudek , musí být produkt samozřejmě uchováván ve vzduchotěsné nádobě, ještě lépe, když je nejprve nalit do plastového sáčku a poté umístěn do nádoby.

Pokud nepřijde do styku se vzduchem, cukr zůstane dokonalý, neztuhne a zachová si po čase pískovou a jemnou konzistenci i karamelizovanou a sladkou chuť. 

Hnědý cukr nebo rafinovaný cukr? Zde je návod, jak si vybrat

Jsou tací, kteří preferují hnědý cukr a ti, kteří preferují bílý cukr , podle někoho není mezi těmito dvěma druhy cukru rozdíl, podle jiného je to evidentní. Jsme například zvyklí slýchat, že bílý cukr je škodlivější než surový.

Ve skutečnosti je molekula obou identická , tj. sacharóza, takže není žádný rozdíl. Jediné, co může tělu a potažmo zdraví škodit, je nadměrná konzumace cukru, jednoho i druhého,