Věděli jste, že umístění hliníkové fólie na kliku slouží velmi specifickému účelu? Možná to nevíte, ale pomáhá vám ušetřit čas a peníze a mnozí tuto metodu dělají, protože zajišťuje vynikající výsledky. Pojďme zjistit, k čemu to je!

Staniol

Kovové dveřní kliky jsou velmi odolné, ale zároveň jsou více ovlivněny plynutím času než jiné materiály. Ve skutečnosti snadněji oxidují, protože jsou neustále vystaveny vzduchu a je třeba použít správné produkty, aby se jim vrátil jejich původní lesk .

Zvolený mycí prostředek však není vždy vhodný k čištění rukojetí, aniž by je poškodil, takže je lepší uchýlit se k babiččiným metodám, aby nedošlo k nenapravitelnému poškození. Existují přírodní prostředky, které jsou absolutně indikované k leštění klik dveří a zároveň je chrání před jakýmkoli poškozením.

Další účinnou metodou je navíc staniol, který má díky materiálu, ze kterého je vyroben, překvapivé účinky na rukojeti. Pojďme se podívat, z čeho se skládá a jak na to!

Staniol

Původ staniolu

Hliníková fólie, odvozená z cínového papíru, který se používal k balení potravin koncem 19. a začátkem 20. století, byla poprvé vyrobena ve Švýcarsku v roce 1910.

Byl to závod Dr. Lauber, Neher & Cie., který patřil společnosti JG Neher & Sons, který jako první vyrobil tento papír. Majitel se však již dříve věnoval výrobě hliníku, takže to nebyla jeho první zkušenost v oboru.

Proces válcování hliníku byl vyvinut v roce 1907 ve spolupráci s Dr. Lauberem a byl použit k balení čokolády Toblerone . Při příchodu do Spojených států v roce 1913 byla hliníková fólie používána k balení žvýkaček a bonbónů.

V současné době je nejoblíbenějším materiálem pro balení a balení potravin, ale velmi užitečný je i v domácnosti, pojďme se podívat jak na to!

K čemu slouží fólie na rukojeti?

Prostředek staniolu je málo známý, ale je velmi účinný pro jejich rychlé a bez námahy čištění. Ve skutečnosti, i když to mnozí nevědí, tento speciální papír má mimořádný vliv na kovy, zvláště když jsou zoxidované a ztrácejí lesk.

Pokud jsou kliky u vás doma kovové, i vy budete potřebovat účinnou metodu, aby vypadaly opět jako nové. Postupem času je nevyhnutelné, že se kov zhorší a ztratí svůj původní lesk a je normální hledat účinné způsoby, jak jej vyčistit .

Obecně se používají produkty na trhu, které jsou drahé a v každém případě obsahují i ​​zdraví škodlivé chemikálie. S fóliovou metodou máte k dispozici zcela přírodní a levný prostředek, ale jak to funguje, pojďme zjistit níže.

Staniol

Jak funguje metoda fólie

K provedení alobalové metody potřebujete jen pár ingrediencí. Zde je to, co potřebujete a jak na to:

  • 1 list fólie
  • 2 lžíce octa
  • 1 polévková lžíce mýdla na nádobí
  • 1 houbička na nádobí

Namočte houbičku do roztoku octa a saponátu, který jste pečlivě promíchali, a přetáhněte ji na kliku dveří. Dbejte na to, abyste houbou důkladně přetáhli rukojeť a pečlivě očistěte každou část. Vytvoří se trocha pěny a pro zachycení tekutiny, která padá na podlahu, můžete položit hadřík na podlahu poblíž rukojeti.

V tomto okamžiku vezměte list hliníkové fólie , dostatečně velký, aby pokryl celou rukojeť, a omotejte ji kolem ní. Nechte hliníkovou fólii působit alespoň 5 minut , aby se roztok absorboval, poté ji sejměte a rukojeť otřete suchým hadříkem z mikrovlákna.

Pečlivě vyleštěte každý bod rukojeti, který bude lesklý a třpytivý. Nebudou na nich dlouho šmouhy a rukojeti zůstanou dlouho neposkvrněné