V zimě můžete na zahradu přilákat červenky, takže jejich melodie uslyšíte po celý den. Zde je to, co musíte udělat, abyste jim zavolali zpět.

Robins v zimě

Červenka je symbolem zimy, barvy a její melodický zpěv jsou nezaměnitelné. Malý a půvabný červenka přichází s chladem a přináší naději, optimismus a odpor. Červenka patří do čeledi Muscicapidae a její vědecký název je Erithacus rubecul.

Peří červenky je hnědé, kromě břicha, které je bílé . Název označuje červenou, ale ve skutečnosti mají tuto barvu pouze dospělí jedinci. Obvykle se dožívá asi 3 až 4 let a má opravdu malé rozměry, ve skutečnosti dosahuje maximálně 14 cm délky a maximálně 20 gramů celkem.

červenka

Postava červenky je poněkud odvážná a často velmi bojovná . Obvykle létá nízko a cestuje na krátké vzdálenosti. Na zemi nebo na sněhu se pohybuje poskakováním a pohybem křídel a ocasu. Jak ale červenku na svou zahradu přilákat? Existuje velmi specifický způsob, na který se společně podíváme.

Jak přilákat červenku na vaši zahradu

Jak jsme řekli na začátku, zima je pro červenky ročním obdobím. Obecně je pro mnoho ptáků obtížné překonat dlouhé chladné měsíce kvůli nízkým teplotám, srážkám, sněhovým srážkám a je obtížné obstarat si potravu. Právě z tohoto důvodu, abyste jim poskytli pomoc, je můžete zavolat zpět na svou zahradu a nechat jim tam určené krmivo.

Červenkám a všem ptákům tak pomůžeme čelit zimním měsícům . Je však důležité znát potravu, kterou může jíst každý druh ptáka, protože každý se živí jiným způsobem. Proto, aby nedošlo k poškození, je nutné co nejlépe znát druhy, kterým je potrava podávána.

červenka

Existují však některé potraviny, které jsou vždy vítány, a proto je můžete preferovat. Mezi ně patří určitě arašídy, sádlo, slunečnicová semínka a přírodní oleje . Ale pokud chcete místo toho zavolat červenku, budete muset změnit vynechané jídlo, protože dává přednost něčemu jinému. Teď se na to podíváme.

Červenky preferují drobky ze sušenek a sladkostí nebo čerstvé dobové ovoce . Ale také tuk nebo maso. Můžete je přilákat tím, že jim na zahradě zřídíte nějaké bezpečné místo. Níže se budeme podrobně věnovat tomu, jak na vaší zahradě připravit přívětivé místo pro červenky.

červenka

Chcete-li přivítat červenky na vaší zahradě, stačí si pořídit krmítko nebo vytvořit krmítko z recyklovaných materiálů a dát dovnitř jídlo, které mají rádi. Už jsme viděli, jaké je jejich oblíbené a pamatujte, že nepoužívejte kuličky se semen a ptačí sádlo zabalené v nylonu, protože mohou být velmi nebezpečné.

Po jeho přípravě už stačí jen hledat bezpečné místo, kam jej umístit. Můžete ji umístit blízko keře nebo stromu, aby se červenka v případě nebezpečí mohla schovat. Poté přidejte trochu vody a pravidelně vyměňujte. Je také důležité udržovat krmítko čisté, aby se zabránilo šíření chorob. Červenky tak dorazí na vaši zahradu a uslyšíte i jejich píseň .