Víte, jak se zbavit zatuchlého zápachu, který přetrvává v botách? Existují účinné metody, jak problém vyřešit, ale jaké to jsou? Zde je návod, jak se rozloučit se zápachem z obuvi a nosit je vždy čerstvé a voňavé!

Jak čistit boty

Zatuchlý zápach linoucí se z bot je opravdu nesnesitelný a je třeba ho řešit otravnými a účinnými metodami, jinak je lepší boty vyhodit. Určitě jste i vy zkoušeli nějaké produkty v supermarketu, ale neměly kýžený výsledek a možná zapáchají víc než dříve.

Navíc používání přípravků obsahujících chemikálie může také zničit vaši obuv a pokud vám na nich opravdu záleží, je lepší se jim vyhnout. Ale co dělat? Zde je několik jednoduchých prostředků k implementaci a několik užitečných tipů, jak udržovat boty vždy čisté a vyhnout se tak jejich zápachu!

Příčiny nepříjemného zápachu v obuvi

Plísně a zápach pocházející z obuvi jsou nepochybně velmi nepříjemné a abyste se jim vyhnuli, musíte sáhnout po nejúčinnějších řešeních. Příčinou jejího vzniku je bohužel pot nohou, ale také příliš dlouho používané ponožky, které způsobují vlhkost a podporují množení bakterií .

Ve skutečnosti, když jsou nohy horké a vlhké, prostředí je ideální pro podporu jejich množení a je normální, že se v botách tvoří plísně a plísně. Nepříjemné pachy, které vycházejí, jsou způsobeny plísněmi a houbami, a pokud nepoužijete správné produkty, riskujete zničení obuvi a dokonce i nohou.

K tomu musíte vždy udržovat nohy a boty čisté. Ponožky si proto musíte každý den měnit a boty je třeba před opětovným nazouváním dobře vysušit. Pokud se vám boty náhodou namočí, například v dešti, neměli byste je nosit, dokud úplně nevyschnou.

Aby nedošlo k jejich deformaci, musíte do bot vložit zmačkané noviny , aby zůstaly nezměněny. Pokud je horko, nevystavujte je teplu, ale umístěte je do stínu.

Žena s páchnoucí botou

Noviny na odstranění plísní z bot

Výborným prostředkem na likvidaci plísní z bot jsou noviny, které můžete získat z časopisů a starých novin. Noviny dokonale absorbují vlhkost, která se v obuvi vytvořila a zbavují ji plísní.

Srolujte list novin a nacpete si je do bot. Nechte ho v botách přes noc a druhý den ráno jej sundejte . Pokud si všimnete, že ještě nejsou úplně suché, nechte noviny v nich tak dlouho, jak je potřeba. Papírovou kouli si můžete nechat na dobu, kdy boty nemusíte nosit, abyste je vždy našli perfektní.

Jedlá soda proti plísním v botách

Hydrogenuhličitan sodný je také vynikající pro účinný boj s plísněmi z bot a také nepříjemnými pachy. Používáte ji takto:

  • dejte do boty určité množství jedlé sody
  • nechte působit celou noc
  • vykartáčujte botu druhý den ráno

špatné pachy a plísně jsou zcela absorbovány bikarbonátem a vaše boty budou také vonět.

Jak čistit boty

Další prostředky k odstranění plísní z bot

Existují další prostředky k odstranění plísní a zápachu z obuvi, zde jsou ty:

  • Štěrk – dejte dovnitř boty štěrk a uvidíte, že pohltí pachy. Štěrk na kočičí stelivo je k tomu akorát a opravdu funguje.
  • Tygří balzám – dejte si tygří balzám někam na botník a pachy zmizí.
  • Mrazák – boty zabalte do igelitového sáčku a dejte na pár hodin do mrazáku. Tento lék zabije bakterie a nepříjemný zápach bude pryč.
  • Pomerančové kůry – vložte pomerančové kůry do bot a nechte je uvnitř přes noc. Budou mít příjemnou vůni!

Se všemi těmito prostředky a tipy můžete plíseň z bot zcela odstranit!