V některých případech se navlékání jehly zdá jako nemožný výkon, některé z nich pak mají tak malé očko, ale tak malé, že o její existenci pochybuje.

tajná jehla

Ale jak to krejčí dělají? Mají speciální brýle? Nebo jejich život stojí s časem, jako život sokola , který mimochodem vidí osmkrát stejně jako lidé. Ať už jde o věkový problém nebo něco jiného, ​​řešení je skutečně na dosah každého.

Jehla a nit: co dělat, když jsou problémem

Být schopen držet jeden v ruce, aniž byste jej upustili, je pro mnohé z nás již samo o sobě úspěchem, také proto, že jsou tak malé, že se to snadno stane.

Přesto s tímto malým předmětem krejčí vytvářejí neuvěřitelné artefakty, ve skutečnosti nelze vše ušít šicím strojem.

Uško jehly

Jen si vzpomeňte na šaty tělové barvy, které byly doslova ušité na Marilyn Monroe v roce 1962, u příležitosti narozenin tehdejšího prezidenta Spojených států, nebo na všechny ty korálky a kamínky, které jsou součástí bohatství haute couture. šaty.

Jehla v rukou zkušené švadleny je jako kouzelná hůlka v rukou kouzelníka, vytváří kouzlo.

Bez ohledu na schopnost nebo jinak to dobře využít, problém zůstává: jak navléct jehlu, když mě můj zrak dostatečně nepodporuje?

Řešení pravděpodobně napadlo někoho, kdo měl v jednu chvíli v jedné ruce koště a v druhé jehlu . Co to s tím má společného? Spojení sil a vynalézavosti muže ( i žen ) nachází řešení na nečekaných místech.

Tajemství krejčích, jak bezchybně navléci nit

Níže vysvětlíme tři jednoduché způsoby navlékání jehly, pokud máme problémy se zrakem a nemáme navlékač jehly blízko oka.

  • První trik

Pro tento první trik potřebujeme tuhé štětiny čistého koštěte na zametání podlah.   Potom nůžkami odstřihneme jednu nebo dvě štětiny na základně, kde jsou vloženy.

Smeták na zametání podlah

Jakmile je štětina odstřižená, musíme ji přeložit napůl na polovinu a lehce zmáčknout mezi ukazováčkem a palcem, abychom vytvořili otevřenou knoflíkovou dírku. Nyní bude snazší zavést tento místní „ navlékač jehly “ do očka jehly.

Ve skutečnosti, jakmile projde štěrbinou, budeme moci vložit závit do tohoto uměle zvětšeného oka a je to.

  • Druhý trik

Pro druhý trik potřebujeme tenký, ale pevný list bílého papíru a nůžkami vystřihneme malý obdélník, který budeme muset po délce přeložit na dvě poloviny.

V tomto okamžiku vložíme do středu záhybu nit, která musí být vložena, a konec obdélníku listu na jedné straně odřízneme, abychom vytvořili špičku.

Nůžky, měřicí pásky, šicí potřeby

Jsme připraveni vložit špičku listu do očka jehly s nití umístěnou pod kusem papíru. Jakmile bod papíru vstoupí do , vše, co musíme udělat, je vytáhnout vlákno a voilà.

  • Třetí trik

Třetí trik spočívá v použití předmětu určeného k hygieně a čištění našich zubů: zubního kartáčku.

Často na konci své „kariéry“ se kartáček používá k čištění domácnosti. Je tak malý, že se dostane do míst, kam naše ruce nedosáhnou. 

Kartáček na zuby

Postupem času přestanou být štětiny zubního kartáčku pro zamýšlené použití užitečné.

V tomto případě potřebujeme suchý zubní kartáček, jehož štětiny jsou stále velmi rovné. To proto, že budou muset držet drát. Jakmile je oko přitisknuto na drát, díky poloze vstoupí bez námahy a lup.