Věděli jste, že mít zdravé a bujné orchideje existuje tajemství, které školkaři používají? Je to tak, mluvíme o přírodním prostředku, který můžete použít i vy, abyste měli krásné rostliny. Pojďme zjistit, jaké je to tajemství.

Zdravá a svěží orchidej

Orchideje jsou rozšířené a velmi oblíbené rostliny, protože jsou vysoce dekorativní a ideální pro zdobení balkonů, teras, zahrad a dokonce i vnitřků domů. Přestože se jedná o rostliny nenáročné na pěstování, vyžadují určitou zásadní pozornost, aby rostly zdravě a bujně , ale především je potřeba je přihnojovat vhodnými přípravky, například přírodním hnojivem.

Hnojivo tohoto typu pomáhá rostlině posílit se a bujně růst a také zajistit bohaté kvetení. Jaké přírodní hnojivo ale použít? Co používají školkaři, odborníci na péči o rostliny a tedy i orchideje. Tajemstvím je vyrobit hnojivo ze skořápek vajec , které po otevření a spotřebování většinou všichni vyhodíme do koše.

Místo toho je užitečnější je recyklovat, abyste získali rychlé a snadné hnojivo pro orchideje, které si můžete udělat sami. Pojďme zjistit, jak vyrobit přírodní hnojivo pro orchideje se skořápkami vajec.

orchideje

Vlastnosti vaječných skořápek

Vaječné skořápky bohaté na vápník obsahují mangan, draslík, fosfor a další látky, které jsou velmi důležité pro růst orchidejí. Každá vaječná skořápka obsahuje 96 % uhličitanu vápenatého , což z ní dělá jeden z nejlepších organických zdrojů vápníku pro rostliny.

Tento ekologický zdroj, který je navíc ekonomický, protože vám ušetří nákup drahých hnojiv, vám nabízí možnost zlepšit zdraví vašich orchidejí díky různým způsobům jeho použití. Ve skutečnosti můžete vaječné skořápky použít tak, že je přidáte do půdy a smícháte s ní, nebo si můžete vyrobit tekuté hnojivo, nebo dokonce práškové.

Díky různým druhům hnojiv, která můžete získat, si toho můžete vyrobit spoustu pro pěstování orchidejí a vždy získat bujné květy, které zajistí zdravý růst rostlin a s potřebnými živinami, aby se mohly ukázat v celé své kráse. Zde je návod, jak vyrobit přírodní hnojiva s vaječných skořápek.

orchideje doma

Jak vyrobit přírodní hnojivo ze skořápek vajec

Výroba přírodního hnojiva z vaječných skořápek je poměrně jednoduchá . Nejprve odložte dvě skořápky od vajec, které jste použili, vyčistěte je zevnitř, abyste odstranili membránu, a vložte je do plastového sáčku, zatlačte na ně rukama, abyste je rozbili na mnoho malých kousků .

V hrnci dejte vařit litr vody a když dojde k varu, vsypte skořápky nakrájené na malé kousky. Vařte asi 15 minut a poté roztok sceďte, nechte vychladnout a dejte do rozprašovače.

Rozdělte získané hnojivo na orchideje a dbejte na to, abyste je odpařili jednou za měsíc, když jsou ještě malé, a poté jednou za šest měsíců, aby jim pomohly bujně růst. Účinnost tohoto přírodního hnojiva je zaručena a uvidíte, že vaše orchideje budou krásné. S těmito nádhernými rostlinami si budete moci vyzdobit svůj domov, jak chcete!

Darujte vodní orchideje

Práškové hnojivo se skořápkami vajec

Ze skořápek vajec můžete také vyrobit velmi účinné přírodní hnojivo v práškové formě, aby orchideje rostly zdravě a bujně. Postupujte takto:

  • Vaječné skořápky dáme vařit asi na 15 minut
  • Sceďte je a dejte do nádoby, aby vychladly
  • Nasypte je do mixéru a rozdrťte na prášek

Použijte prášek, který jste získali, pro smíchání s půdou orchidejí a to poskytne rostlinám veškerou potřebnou výživu, posílí stonek a kořeny. Toto tajemství, které školkaři používají k tomu, aby orchideje rostly zdravě, zajišťuje vynikající výsledky a jak můžete vidět, i vy jej můžete využít k získání krásných, zdravých rostlin s nádherným kvetením.