Věděli jste, že ukládání kávové sedliny do dřezu je velkou pomocí při řešení velkého problému? Mnozí si tento zvyk osvojili, a jakmile budete vědět, co je pro vás, uděláte to také. Pojďme zjistit, proč dát kávovou sedlinu do dřezu!

Kávová sedlina

Káva je v Itálii zdaleka nejkonzumovanějším nápojem, ale stejně jako mnoho jiných věcí také způsobuje plýtvání. Řeč je o kávové sedlině, která, jak víte, po přípravě tohoto chutného nápoje zůstane a kterou také vyhodíte do koše.

Místo vyhazování můžete kávovou sedlinu použít k vytvoření zelených a ekologických produktů , které vám pomohou vyřešit mnoho problémů.

Jak ale využít kávovou sedlinu v koupelně? Jednoduché, můžete jimi vyčistit odtoky dřezu a další sanitární zařizovací předměty, takže se nebudou ucpávat a navíc je zbavíte vodního kamene. Pojďme zjistit, jak připravit víceúčelový produkt s kávovou sedlinou!

Klasické přípravky často škodí

Pravděpodobně máte ve zvyku používat také standardní čističe koupelen a odpadů, ale většinou jsou tyto čističe nezdravé a drahé . Použití přírodních prostředků je nejlepším řešením, jak ušetřit peníze a dosáhnout vynikajících výsledků, ale především se vyhnout zdravotním rizikům.

K odstranění vodního kamene můžete například použít přírodní produkty, jako je ocet, nebo jedlá soda, nebo dokonce citron. Existuje také další přísada, kterou můžete použít , kávová sedlina, uvidíme jak!

mravenci

Kávová sedlina na úklid koupelny

Čištění koupelnových odpadů s nimi je skvělý nápad. Dělaly to i naše babičky a jejich používání i dnes je dobrý způsob, jak ušetřit a zároveň se vyhnout používání zdraví škodlivých přípravků.

Jak je dobře známo, pokud se v koupelně ucpe odtok, snadno se v místnosti objeví nepříjemný zápach . Plísně a nepříjemné pachy jsou totiž často důsledkem ucpaných odtoků zbytky pracího prostředku a vodního kamene, které se časem nevyhnutelně hromadí.

Kávová sedlina, kromě toho, že je odmašťující a parfémovaná, odstraňuje veškeré zbytky a je velmi účinná při čištění odpadů.

Jak používat kávovou sedlinu ve dřezu

Jejich použití v koupelnovém umyvadle a jiných odpadech je jednoduché. Zde je návod, jak je používat:

  • Dejte do záchodu lžíci kávové sedliny
  • Dovnitř nalijte asi 1,5 litru vroucí vody
  • Nechte působit a poté pokračujte v opláchnutí

Výsledek je nepochybně účinný a získáte volné odtoky bez ucpání . Vlastnosti kávové sedliny můžete využít i k čištění špinavých povrchů a dosáhnout úžasných výsledků. Zde je postup:

  • Na skvrny dejte tři polévkové lžíce kávové sedliny
  • Otřete povrch vlhkým hadříkem
  • Opláchněte, abyste odstranili zbytky

Za pár minut získáte výjimečnou čistotu a jakýkoli povrch zbavíte nečistot a vodního kamene.

Kávová sedlina

Víceúčelový produkt s kávovou sedlinou

S nimi můžete také vytvořit víceúčelový produkt , který lze použít pro různé účely. Můžete jej použít jako peelingový peeling na pokožku, jako přírodní hnojivo, aby rostliny bujně rostly, a v každém případě zajišťuje výživu a blahodárné účinky.

Použijte jej na půdu v ​​květináči, abyste rostlinám dodali základní živiny, aniž byste se museli bát domácích mazlíčků, což nebude mít žádné negativní důsledky, i když je budou olizovat. Abyste však mohli vyrobit tento víceúčelový produkt, když chcete, musíte vědět, jak je udržet po dlouhou dobu. Zde je postup:

  • Kávovou sedlinu vysušte na vzduchu nebo ji vložte do trouby na 180 stupňů na 1 hodinu.
  • Nechte je vychladnout a poté je uložte do vzduchotěsné nádoby.
  • Takto uskladněná káva vydrží až deset dní.

Další alternativou je uskladnění v mrazáku vložené do sáčku. Abyste je mohli použít, vyndejte je alespoň tři hodiny předem a poté je můžete dát, kam chcete.

Jak vidíte, jejich použití je skvělý způsob, jak ušetřit peníze a dosáhnout vynikajících výsledků při čištění koupelny, odpadů a dalších použití.