Mít po letech koberec jako nový doma není nic nemožného, ​​i když jde o materiál, který se snadno poškodí.

Koberec jako nový

Pár triků nám pomůže nevidět to “stárne” den za dnem, pojďme se podívat, jak na to.

Co dělat, aby byl koberec jako nový

koberců a předložek je třeba věnovat zvláštní pozornost „ dopravním plochám“.
Co znamená dopravní plochy? V podstatě se jedná o místa, kde se procházíte , kde si ti nejmenší sednou, aby si mohli hrát nebo vybarvovat, nebo kde si může lehnout váš pes nebo kočka, pokud máte doma domácí mazlíčky.

Koberec jako nový

Pokud je do puntíku nevyčistíte a dobře se o ně budete starat, jsou to právě ony, které se znehodnotí jako první, zvláště ve srovnání s těmi, které zakrývají stoly a židle, pohovka nebo vykládaný kmen z drahého dřeva, dárek od vaší babičky.

Obvykle máme tendenci používat specifické produkty k ošetření hlubokých skvrn. Může se stát, že je nakonec potřísníte džusy a nápoji , občas sklenkou vína. Nemluvě o tom, jestli máte doma miminka a jste v plném plenkovém provozu nebo když došlo k domácí nehodě a krev se rozlila na povrch podlahy.

Pokud chcete vidět, jak vyčistit koberec, pokud jde o odolné skvrny, klíčové je reagovat rychle, než úplně prosákne látkou , a používat přípravky speciálně určené pro čištění koberců a kobercových podlah.

Nejprve musíte dvakrát týdně vysát, pokud máte doma koberce nebo koberce, abyste odstranili nejhlubší nečistoty.

Čistý žlutý koberec

Před vysáváním se musíte ujistit, že jste sebrali všechny tužky, jehlice, sponky do vlasů, žvýkačky nebo cokoli, co spadlo na podlahu. Je to nezbytné, pokud nechceme dříve nebo později hledat náhradu za dané zařízení.

Prostředek k čištění koberce: postup a rady

Pojďme se tedy podělit o tento úžasný trik , jak bez problémů vyprat koberec za pár minut a to vše pomocí tabletu do pračky. Ty typu se dvěma nebo třemi barvami jsou v pořádku.

Gelová tableta do pračky

Takže pro tento trik budeme potřebovat:

  • 1 miska,
  • víko hrnce,
  • 1 hadřík z mikrovlákna,
  • horké vody.

Pro postup bychom měli vzít misku, vložit tabletu a zalít horkou vodou, poté tabletu rozpustit rukama. Pokud kontakt není vítán, můžeme použít i plastové rukavice.

Jakmile je miska naplněná a tableta do myčky rozpuštěná, vezměte hadřík z mikrovlákna a namočte ji do získané tekutiny.

Umyvadlo s vodou

V tuto chvíli pokračujte v mačkání mezi rukama a nakonec položte víko na hadřík z mikrovlákna, chlopně vraťte zpět nad víčko, které bude zablokováno elastickým páskem.

Víko s utěrkou z mikrovlákna bude jakousi velkou tyčinkou, kterou budete muset začít třít, abyste koberec co nejjednodušší a nejrychlejší myli.

Touto úpravou bude ošetřený koberec čistý a voňavý a také budou odstraněny případné skvrny.
Dále koberec nepromokne, vlastně ho nebudeme namáčet, stačí, aby byl hadřík mokrý a dobře vyždímaný a pak se všude vytírá.

Vstupní hala s elegantním kobercem

S tímto typem přípravku a ošetřením můžete čas od času vyčistit i nábytek jiného druhu, jako je pohovka nebo křeslo nebo čalouněná židle k psacímu stolu.