Krajkové krajky byly v módě v 90. letech, kdy si naše babičky a maminky nemohly pomoci, ale kupovaly šaty, závěsy a ozdoby vyrobené z látek z jiných dob, které dnes mají tu retro příchuť, ze které nám běhá mráz po zádech, ale které tehdy měly zvláštní eleganci.

Krajkové tkaničky

Pokud chcete vytvořit vintage atmosféru a chcete-li se nechat zahalit špetkou romantismu doby, můžete otevřít zásuvku, ve které jsou tyto konkrétní oděvy a látky uloženy, a s nůžkami a nití v ruce můžete něco vytvořit . opravdu zvláštní.

Ač se to může zdát divné, s trochou látky s krajkou můžete dokonce znovu vytvořit elegantní lustr na zavěšení do obývacího pokoje. Určitě přitáhne pozornost hostů, pro které to bude velkolepé.

Zde je to, co můžete vytvořit s krajkou a krajkou

Chcete-li vytvořit lustr doma, potřebujete ubrousek, lepidlo a štětec. Pak vezmete balónek, položíte ho na ubrousek nebo v každém případě na látku, potřete lepidlem . Je zřejmé, že lustr bude mít zaoblený tvar. Poté se dovnitř vloží svíčka nebo LED pro navození romantické atmosféry a alternativní a sugestivní lustr je hotový.

Nebo si můžete vytvořit lapač snů, připravený obohatit dům magií během několika minut. Lapač snů se vyrábí s krajkou tak, že se látka vkládá do dřevěných koleček ve tvaru lapače snů a zahazují se nitě, po kterých se perly a pírka budou vkládat. Lapač snů lze ozdobit dle vašeho přání podle vlastního stylu a fantazie.

Krajka, tisíc použití a různé výtvory

Místo toho, pokud máte poměrně velký kus látky, například středový díl nebo ubrus, který již nechcete používat, lze jej přeměnit na plážový oděv, který se v posledních letech opět vrací do módy, například sarong . Alternativně to může být i sukně , vše záleží na vašich potřebách a vkusu.

Chcete-li vytvořit sarong, látka se položí na stůl , musí být dobře vyžehlena, poté se provedou měření, vytvoří se záhyby, aby se vytvořily okraje, označí je tužkou nebo fixem. Jakmile budete hotovi, sešijte klikatý okraj, záhyb musí být velmi tenký, téměř neviditelný.

Po dokončení znovu změřte délku 8 centimetrů, výšku 10 a  připevněte jednoduchou látku, tu s tkaničkami, nahoru. Dvě látky se nejprve zastaví špendlíky a poté se použije šicí stroj, dejte pozor, abyste zvolili nit, která není povšimnuta, jinak může jednoduchá špatná nit působit špatným dojmem.

K tomuto šití musíte být samozřejmě připraveni a vědět, jak pracovat s jehlou a nití, protože jinak riskujete zranění a zničení látky, aniž byste mohli dosáhnout požadovaného výsledku. Aby se sukně nebo sarong uzavřely, je lepší vložit knoflíky nebo tkaničky, které jsou pohodlnější na šití, ale méně spolehlivé.

Nakonec můžete na lem sukně nebo parea dát také elastické pásky, které vytvoří vlnu, která dodá extra nádech. Jakmile bude práce dokončena, bude možné si všimnout, jak se ze starého středu stane módní , velkolepý, elegantní oděv vhodný pro jakýkoli věk.