Neuvěřitelný způsob, jak dosáhnout toho, aby vaše anthurium vypadalo co nejlépe. Školkaři to nikomu neřekli.

Krásné a velmi svěží anthurium

Zde je skutečně ekonomické řešení, které, jak jsme si jisti, vždy využijete, aby vaše Anthurium opět vzkvétalo.

Anthurium, všechny vlastnosti této rostliny

Anthurium je okrasná rostlina patřící do čeledi Araceae. Pochází z tropických oblastí Jižní Ameriky a pěstuje se jako pokojová rostlina.

Nejnápadnějšími rysy anthurium jsou jeho velké květy ve tvaru misky , které jsou červené, růžové, bílé nebo fialové. Květy jsou neseny na dlouhých stoncích a jsou obklopeny velkými, kožovitými, leskle zelenými listy. Rostlina také produkuje zelené nebo černé bobule v závislosti na druhu.

Anthurium

Anthurium preferuje teplé, vlhké prostředí s vysokou vlhkostí. Měl by být umístěn na světlém místě, ale nevystavovat přímému slunečnímu záření. Rostlinu je třeba zalévat s mírou a půdu nenechat příliš vyschnout. Na jaře a v létě je vhodné rostlinu přihnojit speciálním hnojivem pro pokojové rostliny.

Anthurium je poměrně nenáročná rostlina na pěstování , ale vyžaduje určitou pozornost z hlediska péče a zavlažování, protože je citlivá na hromadění vody v kořenovém systému. Obecně se jedná o rostlinu elegantního tvaru a pestrých barev, ideální pro dekoraci vnitřního prostředí.

Udělejte to svěží s touto přísadou

Chcete-li, aby byla svěží, kávový prášek nebo tekutina mohou být použity jako hnojivo pro vaši rostlinu. Chcete-li použít kávový prášek, smíchejte lžičku kávového prášku s litrem vody a tímto roztokem zalijte své rostliny.

Případně můžete k zalévání rostlin použít vodu na vaření kávy. Káva obsahuje dusík, fosfor a draslík, všechny nezbytné živiny pro růst rostlin. Káva je navíc skvělým repelentem hmyzu a může pomoci v boji proti houbám a chorobám rostlin.

Obecně je káva vynikajícím organickým hnojivem pro rostliny. Obsahuje kyselinu sírovou, která pomáhá regulovat pH půdy a zvyšuje dostupnost živin pro rostliny. Káva navíc obsahuje organické sloučeniny, které mohou pomoci zlepšit strukturu půdy a zvýšit její schopnost zadržovat vodu.

Káva

Káva je zvláště užitečná pro acidofilní rostliny, jako jsou růže, azalky, rododendrony, citrusové plody a orchideje. těmto rostlinám se daří v kyselém prostředí s pH mezi 5,5 a 6,5 . Může pomoci udržet pH půdy v tomto ideálním rozmezí. Kromě toho je známo, že kávovníky jsou odolné vůči houbovým chorobám a napadení hmyzem, tyto vlastnosti se také přenášejí na rostliny pěstované s kávou jako hnojivem.

Obecně lze kávu použít jako hnojivo pro rostliny bezpečným a pro rostliny prospěšným způsobem. Je důležité si uvědomit, že je vždy nejlepší používat organickou kávu a nepoužívat ji příliš mnoho, aby nedošlo k zatížení půdy a poškození rostlin.