Proč byste měli vždy stříkat lak na vlasy na kliku dveří, je to tak důležité pro zdraví vašeho domova.

make-up ve spreji na vlasy

Ukážeme vám metodu, která vám pomůže lépe se starat o váš domov a která zahrnuje použití laku na vlasy.

Lak na vlasy: složení

Lak na vlasy je kosmetický přípravek používaný k fixaci a úpravě vlasů. Je k dispozici v různých formátech, jako je sprej, pěna nebo gel, a lze jej použít na suché nebo vlhké vlasy.

Skládá se převážně z alkoholu a vody, ale může obsahovat i další přísady, jako jsou pryskyřice, oleje a konzervační látky. Pryskyřice se používají k vytvoření pevné struktury odolné proti vlhkosti, zatímco oleje pomáhají vlasy vyživovat a hydratovat. Pro prodloužení trvanlivosti produktu a zabránění růstu plísní a bakterií se používají konzervační látky, jako je formaldehyd.

Lak na vlasy

Lak na vlasy se používá k vytvoření různých účesů , od těch nejpřirozenějších až po ty nejpropracovanější. Lze jej použít k vytvoření hladkého a upraveného vzhledu nebo k přidání objemu a textury vlasům. Lak na vlasy se také používá k fixaci vlasů na místě při vytváření složitých účesů.

Je však důležité používat lak na vlasy střídmě, abyste vlasy nezatížili a nepoškodili. Je také důležité používat kvalitní, aby nedošlo k poškození vlasů a podráždění pokožky. Než si koupíte jeden na vlasy, je důležité pečlivě číst etikety, abyste znali složky a vyhodnotili rizika.

Věděli jste, že jej můžete využít i při péči o domácnost? Proto byste měli vždy trochu nastříkat na kliku.

Proč byste to měli nastříkat na kliku dveří

Na trhu jsou různé druhy laků na vlasy, z nichž některé mohou obsahovat i pochybné složky jako ftaláty a formaldehyd.

Ftaláty se používají jako ředidla, ale delší expozice může ovlivnit endokrinní funkce. Formaldehyd používaný jako konzervant má však i další funkce, které s člověkem a péčí o svůj vzhled nemají mnoho společného .

Domácí spreje

Tato látka ve skutečnosti účinně brání růstu plísní a bakterií . Právě z tohoto důvodu někteří doporučují nastříkat lak na kliku vašeho domova, aby se dezinfikovala jedna z částí, kterých se v domě nejvíce dotýkáme.

Kliky dveří jsou jedním z nejvíce dotýkaných povrchů v budově, a proto mohou být důležitým zdrojem přenosu bakterií a virů . Bakterie a viry mohou zůstat aktivní na površích, jako jsou kliky dveří, několik hodin, i když je méně pravděpodobné, že zůstanou aktivní po delší dobu.

Pravidelné čištění a dezinfekce klik dveří je důležité, aby se zabránilo šíření bakterií a virů. Je důležité vyzvat každého, kdo vchází do budovy, aby si pravidelně myl ruce a nedotýkal se obličeje, zejména očí, nosu a úst, protože ty jsou hlavním prostředkem přenosu bakterií a virů.