Pokud hledáte jednoduché a kreativní nápady na šití, existuje mnoho nápadů, které můžete vyzkoušet, nápadů, které zvládnou i začátečníci.

Šicí trik

Skvělá věc na šití je, že můžete použít jakoukoli látku, kterou máte po ruce, a vytvořit něco jedinečného a originálního, navíc vám to umožní být kreativní a bavit se a zároveň ušetřit peníze.

Jednoduché a jedinečné nápady na šití

Chcete-li uvést jednoduché a jedinečné nápady na šití do praxe, musíte dodržet několik kroků. Základem naší práce je výběr projektu, který odpovídá naší úrovni zkušeností a který se nám evidentně líbí.

První myšlenkou je nákup materiálů, kromě nutnosti nakupovat knoflíky, nitě, jehly atd.

Než se však vrhnete do nákupu látek, je lepší se podívat na onu pověstnou krabici, kam ukládáme všechny zbytky a zbytky.

Je to skutečný zlatý důl, ze kterého můžeme čerpat pro naše nápady na šití.

Nápady na ruční šití

Dobrým nápadem je vyhledat šablony nebo tutoriál, abyste pochopili pokyny a kroky potřebné k dokončení projektu.

Poté můžete začít šít podle pokynů v návodu nebo vzoru. Můžeme to však překročit a přidat
některé detaily podle přání, jako jsou knoflíky, druky, zipy atd.

Jak provést nápad na šití

Mezi předměty, které můžeme snadno vytvořit, máme například opakovaně použitelnou nákupní tašku ze starých látek nebo povlak na polštář ze starých triček nebo barevných látek, které obnoví vzhled vašeho pokoje.

Například k některým starým punčochám nebo ponožkám můžeme vyrobit držák na tužku nebo držák na pero nebo držák na telefon se starými látkami a kusem vycpávky na jeho ochranu.

Ti, kteří mají doma zvířata, mohou vytvořit deku pomocí starých látek a vycpávek, aby našeho přítele zahřáli. Pásky jsou stále v módě, můžeme je vyrobit v různých barvách, a to i pomocí různých knoflíků pro originální vzhled.

Látkové dýně

Chlad je cítit a dobrý nápad je ušít klobouk pomocí zbytků pro vzhled, který je pro nás jedinečný a originální.

Krása šití spočívá v tom, že můžeme použít jakoukoli látku, kterou máme k dispozici, a vytvořit něco jedinečného a originálního, a přitom být kreativní.

Jednoduché a důmyslné, vytvoření látkové kapsy prázdnější. Vše začíná kruhem a dvěma různými kousky látky , které vystřihneme a vytvoříme kruhy.

K tomu můžeme použít převrácený talíř. Protože náš kapesní prázdnější držák nebo držák na šperky nebo držák obšitý knoflíky musí mít určitou „ konzistenci a neprověšovat se “ dovnitř dvou kruhů, vložíme tužší látku, než která se používá pro konzistenci límců pánských košil, abych tak řekl. .

Poté, co se kruhy zablokují špendlíky, obvod obou kruhů se sešije a vnější část se převrátí přes malý prostor ponechaný ad hoc, vnější okraj se sešije, aby byl odolnější.

Řezání látky nůžkami

Překrytím kruhů různých látek  (pro větší vizuální efekt) se ve vzdálenosti 15 cm vytvoří křídové značky na horním kruhu. Poté se v tomto bodě sešijí v délce asi 4/5 cm, počínaje z vnější strany a směrem ke středu.

Nyní jsou oba kruhy uzamčeny dohromady. Poté spojíme okraje, díly ručně sešijeme po 4 cm, dokud nezískáme 6 vnějších kapes a 1 středovou. Celkově vzato, snadněji se řekne, než udělá, nemyslíte?