Odstraňování plísní z koupelny je jedním z nejpracnějších a nejsložitějších úkonů, když se pustíte do odstraňování nečistot, které se v této místnosti hromadí.

trik, jak se zbavit plísně

Výskyt těchto plísní na stěnách, obkladech, spárách a dalších skrytých místech je běžný, s problémem, který to s sebou nese. Existují triky, které můžeme použít k jeho odstranění, uvidíme, co dělat.

Proč se tvoří plíseň?

Než pochopíte, jak se zbavit plísně v koupelně , měli byste pochopit, jaké jsou faktory, které přispívají k jejímu vzhledu, aby se zajistilo, že se již nebude opakovat.

Dlažba, plíseň z koupelny

Abychom předešli jejímu následnému rozšíření, můžeme přidat rutinní úkony, které mohou výrazně ovlivnit hygienu naší služby.

Jednou z příčin, která nás nutí později plíseň v koupelně likvidovat, je hermetické uzavření mnoha služeb. Ve skutečnosti se tyto plní vodní párou a vytvářejí v nich velké množství vlhkosti. Co musíme v těchto případech udělat, je otevřít okna ihned po osprchování. To pomůže obnovit vzduch a suché povrchy , které byly nasáklé vodní párou.

Musíte také odstranit prach, protože pomáhá prospívat plísním , takže čištění většiny povrchů ve vaší koupelně pomůže nekrmit tyto možné houby.

Mokrý ručník na podlaze

Také byste neměli nechávat ručníky složené a vlhké v koupelně , ale ujistěte se, že mohou úplně uschnout.

Jak se zbavit plísní v koupelně

Odstraněním estetického aspektu, který nám tito „ nájemníci “ zanechávají v koupelně, což dává jasně najevo špínu, musíme pochopit, že problémy mohou zajít ještě dál, a to i ke škodě našeho zdraví.

Plíseň může být škodlivá pro vaše zdraví a pro každého, kdo s vámi žije v domě. Neustálé vystavení těmto houbám nám může způsobit vážné problémy, od alergií, infekcí a dalších onemocnění, takže není hloupé kontrolovat jejich růst doma.

Nechat růst plísní na různých výše uvedených površích v koupelně může způsobit jejich znehodnocení, takže jejich odstranění a čištění co nejdříve je skvělý nápad, abychom si v budoucnu ušetřili problémy. Fenomenální směs na odstraňování plísní ze stěn a dalších věcí v koupelně potřebuje tři díly jedlé sody a jeden díl peroxidu vodíku.

Čištění únikových cest

Po vložení do mísy je třeba tyto ingredience promíchat a štětcem přenést na únikové cesty, kde se vytvořila plíseň. Na konci ošetření stačí ošetřenou část opláchnout a nechat uschnout, případně použít hadřík z mikrovlákna.

Jako finální úpravu, abychom ochránili únikové cesty před nainstalovanou plísní, budeme muset vzít normální svíčku, stejné barvy jako únikové cesty , tedy obvykle bílou.

Bílé svíčky

Špičkou svíčky začnete dřít spáry, je to proto, že parafín přítomný ve svíčkách chrání a zároveň bělí. Na konci operace odstraňte případné kousky vosku suchým hadříkem z mikrovlákna, znovu opláchněte a osušte.

Parafín vytváří tenkou vodotěsnou vrstvu , kde prochází, ale nakonec stěna rychle vyschne.

Tato kúra bude trvat několik dní, pro zachování této ochrany postačí opakovat alespoň jednou za měsíc.