Milujete česnek, ale nejraději byste ho jedli bez jeho silné, přetrvávající vůně? Existuje metoda, jak se zápachu zbavit a k dosažení tohoto efektu postačí pouhá lžíce přísady. Pojďme zjistit, jak vyrobit nakládaný česnek!

česnek ve sklenici

Česnek, široce používaný v kuchyni, ale také vynikající pro své léčivé vlastnosti, je velmi oblíbenou potravinou a v některých receptech nemůže chybět, protože je indikován k dochucení. Česnek patřící do čeledi Liliaceae je rostlina užitečná pro imunitní, oběhový a dýchací systém a je vynikající při léčbě chřipky a nachlazení.

Známý od starověku, používali ho již Egypťané ve třetím tisíciletí před naším letopočtem a poté také Řekové, Římané, Indové a Číňané. Syrové nebo vařené se používá k dochucení dušeného masa, omáček, masových a rybích pokrmů, zeleniny a mnoha dalších. Česnek se také široce používá k přípravě klobás a ve velkém množství se používá v konzervárenském průmyslu pro přípravu předkrmů v octě a oleji.

Co však na tomto koření ruší, je silný zápach, který zůstává v ústech , ale naštěstí existuje metoda nakládaného česneku k jeho odstranění. Zde je návod, jak připravit tento recept, který má velmi dávný původ!

Co je potřeba k přípravě nakládaného česneku

Ingredience, které potřebujete k přípravě nakládaného česneku, jsou celkem jednoduché. Zde je to, co potřebujete:

  • 2 kila česneku v cibulkách
  • 1 nůž
  • 3 skleněné nádoby s víčkem
  • Studená voda

Hlavičky česneku musí být čerstvé a pevné, jinak nakládaná úprava nezaručí požadovaný výsledek. S metodou slaného nálevu si jej můžete vychutnat kdekoli chcete a bez obtěžování přetrvávajícím zápachem.

Česnek pro péči o orchideje

Postup výroby nakládaného česneku

Poté, co budete mít vše, co potřebujete k přípravě nakládaného česneku, postupujte takto:

  • Očistěte kůru a horní kořeny, vyhoďte vnější obal
  • Nožem odřízněte stonek hlavičky česneku
  • Proveďte postup na všech hlavách a naaranžujte je na talíř
  • Česnek přendejte do velké mísy a zalijte studenou vodou
  • Hlavičky česneku namočte na jeden den do vody

Po uplynutí času odstraňte vodu tak, že česnek umístíte do cedníku a dobře scedíte. Poté vložte česnek zpět do mísy a znovu přidejte studenou vodu, dokud nebude zakrytý. Nechte namočit další den.

Třetí den vodu opět slijte a česnek vložte zpět do mísy. Potřetí a naposledy přilijeme studenou vodu, přikryjeme a necháme do druhého dne louhovat. Česnek ještě jednou vyjmeme z vody a vložíme zpět do čisté misky.

Česnek ve vodě

Sůl dokáže eliminovat česnekovou chuť

V tomto okamžiku, po dokončení 3denní procedury ponoření česneku, je čas jej vložit do skleněných nádob. Poté začněte ukládat žárovky do sklenic a dávejte pozor, abyste je umístili tak, aby mezi nimi zůstal malý prostor, dokud se nedostanete k ústům.

česnek - prostředek proti švábům

Do každé sklenice dejte 1 polévkovou lžíci soli a do každé přidejte studenou vodu, dokud nedosáhnete téměř po okraj. Sklenice nasaďte víkem a pevně uzavřete a jednu po druhé protřepejte, aby se sůl ve vodě dobře rozpustila. Nyní je čas jej uložit a můžete jej bez problémů uchovat v chladu. Sůl v tomto období působí exfoliačním působením a snižuje pach česneku.

Po 3 měsících můžete česnek použít a uvidíte, že bude lépe stravitelný a jeho výrazná chuť zmizí, ale bude mít jemnější a znatelnější chuť.

Takto připravený česnek bude mít tedy rozhodně méně intenzivní chuť a stejně tak dochutí vaše pokrmy, takže jej můžete použít, kdekoli budete chtít. Ideální k ochutnání ve všech přípravách, do kterých jste nepřidali česnek, protože efekt se zdál příliš velký, můžete jej použít dle libosti a také k přípravě chutných aperitivů!