Údržba chladiče je velmi důležitá. Přijďte zjistit, proč může problém vyřešit polití radiátoru jednou za měsíc vodou.

Voda na radiátoru

S příchodem zimních měsíců se začínají zapínat radiátory, aby se chránily před chladem . Často se však může stát, že po měsících nepoužívání je něco špatně a vy musíte okamžitě běžet zkontrolovat, co blokuje normální a správné fungování radiátorů.

Nejprve musíte problém pochopit a poté se jej pokusit vyřešit. Někdy je lze vyřešit jednoduchými kroky doma, jindy je třeba zavolat odborníka, aby lépe pochopil, v čem je problém. Jedním z hlavních problémů, které mohou ohrozit normální fungování radiátorů, je znečištění .

Před zimní sezónou by se vlastně vždy měl provést generální úklid, ale někdy může být problém i v něčem jiném. Nejde jen o nahromadění prachu nebo nečistot, i když většinou nejsou vždy vyčištěny správným způsobem, proto se nyní podíváme, jak nečistoty odstranit správným způsobem.

Hoďte trochu vody do radiátoru: k tomu slouží

Je to především chladič , který hromadí nečistoty mezi prachem a mastnotou . Pokud je navíc znečištěný, radiátor nebude fungovat správně, protože nevydává správné množství tepla. Výsledek je také negativní, pokud jde o plýtvání, protože částka na účtu výrazně stoupne.

Musíme také pamatovat na to, že poškozený radiátor může být i zdravotní problém . Ve skutečnosti může způsobit bolest v krku nebo problémy s dýcháním. Z tohoto důvodu, jak jsme již řekli, je čištění radiátorů důležité, ale často může být opravdu obtížné, protože některé body jsou opravdu obtížně dosažitelné.

radiátory

Půjdeme se proto podívat, jak důkladně vyčistit radiátory jednoduchou karafou s vodou . Je to rychlá a levná metoda, která však bude fungovat velmi dobře a vaše radiátory důkladně vyčistí. Nejprve je však vždy lepší podat hadřík na čištění zvenčí.

Poté můžeme přejít k radiátoru. V první řadě je potřeba pod radiátor umístit umyvadlo, aby se v něm mohla zachytit voda, která bude kapat, a připravit si staré hadry pro případ, že by voda na podlaze stála. Před spuštěním nezapomeňte, že radiátory musí být studené a vypnuté.

chladič

Poté můžete postupovat tak, že si připravíte karafu s horkou vodou, kde rozpustíte část vloček marseillského mýdla . Ten se často používá pro domácí práce a také v tomto případě je velmi užitečný. Jakmile je směs hotová, můžete ji nalít, než se voda ochladí do každé štěrbiny chladiče.

Horká voda smyje všechnu mastnotu a nečistoty a všechna špinavá voda spadne zpět pod mísu, kterou jste umístili dříve. Poté můžete otřít hadříkem a v tuto chvíli bude radiátor zcela čistý. Abyste ji měli vždy čistou, je vhodné tento typ čištění provádět alespoň jednou za měsíc, aby vždy fungoval co nejlépe .