Žehlení prádla a zvláště košil je skutečným dilematem pro všechny hospodyňky na světě, které tuto práci nenávidí, protože vyžaduje spoustu času, trpělivosti a dokonce i obeznámenost.

Nastříkejte na oblečení

Netřeba to skrývat, žehlení košil stejně jako jakéhokoli oděvu je umění, které bohužel nepatří každému. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, můžete si koupit produkty, které vám žehlení usnadní, nebo si můžete koupit nejlepší žehličku všech dob, dokončit dokonalé vyžehlení zcela bez záhybů je velmi obtížné, ne-li nemožné.

Pokud si však potřebujete vzít perfektně vyžehlenou košili na obzvlášť důležitou příležitost nebo obchodní jednání a nechcete oděv posílat do čističek nebo na to prostě nemáte čas, musíte postupovat takto , podle několika poměrně jednoduchých pokynů.

Jak pečlivě vyžehlit košili, aniž byste ji zničili

Vypranou košili proto vyndáte, třeba jen ze sušičky , aby byla měkčí a snáze se ochočila, protřepete, položíte na postel a začnete ji uhlazovat rukama, pak ji pověsíte a zavážete první knoflík na límečku.

V tomto okamžiku se žehlička vezme , vloží se do ní destilovaná voda, zahřeje se a zapne se pára. Když žehlička dosáhne správné teploty, vezměte košili a začněte žehlit, dávejte pozor, abyste ji nespálili.

Pokud by měl být z velmi jemného materiálu, je vhodné na něj položit bavlněný hadřík, který omezí kontakt a zabrání tomu, aby na něj žehlička útočila a ničila. Při žehlení se pak postupuje přesně takto: začíná se od límce, který je třeba umístit na žehlicí prkno.

Pečlivě se přitlačí žehličkou, nejprve od špiček a poté se pohybuje směrem k vnější straně. Poté přejdete na jho a poté na ramena vložením rukávu košile přímo do žehlicího prkna, pevně staženého, ​​aby se nevytvářely záhyby. Po dokončení přejdeme k rukávům, které musí být zploštělé s ohledem na švy.

Poté pokračujeme v žehlení hřbetu, tedy hřbetu. Nakonec je přední část vyžehlena a mezi knoflíky vznikne jakýsi slalom. Po dokončení košili úhledně zavěste na ramínko, zapněte první a třetí knoflík, což vám umožní udržet košili v klidu a zabránit vytváření záhybů.

Žehlení košile, zázračné řešení

Aby to vše bylo mnohem snazší, je vhodné připravit si ad hoc řešení , které zajistí, aby košile byla vlhká, ale ne mokrá, aby se bez potíží a problémů roztahovala, ale především nepálila. K přípravě roztoku potřebujete jeden šálek vody a jednu lžičku jedlé sody.

Pokud chcete, můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje, díky kterému bude vše rozdílné a vyžehlené prádlo krásně voní.

Po přidání ingrediencí dobře protřepejte lahvičku s rozprašovačem, abyste se ujistili, že jsou všechny dobře promíchané. Pak jdete roztok nastříkat z dálky přímo na košili, abyste ji nadměrně nenamočili a nakonec přejdete k žehlení.

Destilovaná voda nebo voda z kohoutku? Tajemství, které mění život

Je zřejmé, že destilovaná voda může také pomoci a rychle vyřešit problém, aniž byste museli ztrácet čas přípravou čehokoli. Je samozřejmě pohodlnější a praktičtější, ale musí se vždy pořídit, takže vyžaduje nemalé náklady, zvláště pokud jste nuceni žehlit nekonečné hromady oblečení alespoň jednou denně.

Jsou tací, kteří používají vodu z vodovodu, aby problém vyřešili jednou provždy, ale dejte si pozor, abyste to neudělali, protože obsahuje hodně vápence, který nejen ucpává žehličku, ale může také trvale znečistit oblečení. Pokud máte sušičku, níže uvedené tajemství může být řešením, na které všichni čekali.

Pokud pomocí spotřebiče vyndáte prádlo, které právě uschlo, bude vypadat perfektně vyžehlené, takže se můžete žehlení dokonce vyhnout, pokud je pečlivě a pečlivě složíte.