Když si koupíme rostlinu, která se nám líbí, rádi bychom ji viděli kvést přes noc, pro potěšení našeho zraku a čichu. 

Nechte rostliny vzkvétat

I ti, kteří nemají zelený palec, se mohou uchýlit k alternativním řešením, která by mohla vyřešit některé problémy s kvetením našich rostlin. Pojďme to zjistit pokračováním čtení článku, co dělat.

Co rostliny potřebují?

Všechny pokojové rostliny by teoreticky měly kvést, barevná paleta květin je velmi rozsáhlá. Pokud se vyhnou jeho nejzákladnějším potřebám, je velmi pravděpodobné, že rostlina bude žít špatně nebo dokonce zemře. Je tedy nemožné očekávat, že vám dá krásné květiny.

Ve skutečnosti musí existovat soubor velmi specifických podmínek , které je povzbudí, aby vzkvétaly nebo ne, pokud tyto podmínky nejsou splněny. Nedostatek živin, nedostatek minerálních látek je jedním z důvodů, proč rostlina produkuje méně květů, konkrétně nedostatek fosforu a draslíku může způsobit opoždění kvetení nebo jejich špatné množství či kvalitu. Tento nedostatek může ovlivnit i budoucí růst jakéhokoli ovoce.

Stejně důležitá jako existence minerálních solí je skutečnost, že jsou schopné asimilace. Nedostatečné pH půdy je dalším důvodem, proč rostlina často trpí nedostatky.

nedostatek vody je nežádoucí , a to ani pro její kvetení, ani pro rostlinu obecně. Špatná zálivka by znamenala oslabení rostliny, ztrátu květů a dokonce i listů, v horším případě její smrt.

Jsou požadavky, které musí být splněny: teplo, intenzita zavlažování, dobré hnojení nebo světlo.

Rostliny s krásným kvetením

Dále má pokojová kvetoucí rostlina své vlastní požadavky, více či méně přesné v závislosti na druhu a je třeba respektovat její cyklus.

Rostliny s vysokou vegetací, jako je Spathiphyllum, potřebují hnojivo častěji než pomalu rostoucí rostliny.

Co je potřeba k tomu, aby naše rostliny kvetly celou noc

Produktem, který můžeme použít k tomu, aby naše rostliny kvetly celou noc, jsou mandarinkové slupky , a to díky výživným vlastnostem, které obsahují. Jde o ovoce, které najdeme výhradně v zimním období, jejich sklizeň totiž probíhá především mezi říjnem a únorem .

Vzhledem ke krátké době sklizně je vhodné toho využít a udělat z něj výborné přírodní hnojivo , tak uvidíme, co s tím.

Mandarinku nejprve oloupeme a kůru nakrájíme na malé kousky, které dáme do vzduchotěsné nádoby a přidáme 1 litr vody pokojové teploty.

Sklenici uzavřeme a slupky necháme v nálevu minimálně 1 hodinu. Po uplynutí doby louhování se slupky přefiltrují sítem a tekutina se přelije do jiné konvičky s litrem vody.

Takže v tuto chvíli máme 2 litry přírodního hnojiva, kterým zalévám rostlinu přímo každých 25-30 dní.

Mandarinkové slupky

Jedná se o hnojivo, které má pozitivní vliv na růst a vývoj květů, posiluje kořeny a zvýrazňuje také zelenou část rostliny.

Nakonec všechny kvetoucí rostliny po takovém vrchním oblékání začnou krásně a dlouho kvést.