Prozradíme vám, jaký předmět v naší koupelně je opravdu nejšpinavější v domě. A ne, vůbec nejde o záchod.

Mnozí věří, že nejšpinavějším předmětem na světě je záchod a ve skutečnosti je to předmět, který je hned vedle něj.

Koupelna je úložištěm bakterií

Bakterie se mohou nacházet v různých částech koupelny, včetně toalety, umyvadla, sprchy a podlahy. Záchodová mísa je obzvláště bohatým místem pro bakterie, protože je v neustálém kontaktu s lidskými exkrementy. Mezi běžné bakterie, které lze nalézt v záchodové míse, patří Escherichia coli, Enterococcus a Klebsiella.

Umyvadlo může také obsahovat bakterie, protože se často používá k mytí rukou a může hromadit zbytky jídla a mýdla Mezi běžné bakterie, které lze nalézt ve dřezech, patří Staphylococcus a Pseudomonas. Ve sprše se také mohou ukrývat bakterie, protože teplá, vlhká voda je ideálním prostředím pro růst bakterií.

objekt

Mezi běžné bakterie, které lze nalézt ve sprše , patří Legionella a Pseudomonas aeruginosa. Podlaha v koupelně může také obsahovat bakterie, protože se v ní může hromadit prach a bakterie z bot. Mezi běžné bakterie, které lze nalézt na podlaze koupelny, patří Streptococcus a Bacillus. Je důležité udržovat koupelnu čistou a dezinfikovanou, aby se zabránilo růstu a šíření bakterií.

Podle všeho je to však další nejšpinavější předmět na světě. Je to v koupelně a ani jsme se o tom nezmínili. Zde vám řekneme, co to je.

Toto je nejšpinavější předmět na světě

Ne každý to očekává, protože se o něj skvěle starají a navíc si ho zavádějí do úst. Pochopili jste, o kterém předmětu mluvíme, který se ukazuje jako nejšpinavější na světě? Samozřejmě kartáček.

Zubní kartáčky mohou sbírat bakterie z vlhkosti a částeček jídla ve vašich ústech. Na zubních kartáčcích jsou často přítomny zejména bakterie z čeledi Streptococci a Lactobacilli.

Kartáček na zuby

Kontakt s toaletou může také způsobit kontaminaci zubních kartáčků bakteriemi střevního traktu, jako je E. coli . Doporučuje se vyvarovat se kontaktu kartáčku se záchodovou mísou a kartáček pravidelně vyměňovat, aby se zabránilo růstu bakterií.

Používání zubního kartáčku je nezbytné pro každodenní čištění našich zubů, jazyka a úst obecně. Je však nezbytné se o něj starat, aby situace našeho ústního traktu neutrpěla nežádoucí následky v důsledku bakteriální kontaminace.

Doporučujeme proto vždy udržovat koupelnu čistou a kartáček na zuby co nejdále od toalety. Důležité je také mít koupelnu vždy otevřenou a nechat ji co nejvíce vyvětrat, nechat vyvětrat bakterie, které mají tendenci se hromadit Zubní kartáček vždy čistěte a dezinfikujte, aby se nestal schránkou pro vaše zdraví škodlivé bakterie.