Jak opravit sprchovou hlavici v případě, že teče. Tuto metodu používají špičkoví instalatéři po celém světě.

Netěsná sprchová hlavice

Nyní vám vysvětlíme, jak byste měli opravit sprchovou hlavici , pokud si všimnete, že teče. Může se to zdát jako obtížný úkol, ale ujišťujeme vás, že podle těchto jednoduchých kroků nebude. Zde je návod, jak jej ponechat nový a v případě potřeby pak vyměnit součást.

Jak udržet vaši sprchovou hlavici jako novou

Existují opravdu různé metody, které nám umožňují udržet sprchovou hlavici zdravou a prodloužit tak její životnost. V první řadě je nezbytné jej pravidelně čistit, abyste odstranili nahromaděný vodní kámen a bakterie.

K tomu může být užitečné použít roztok složený z horké vody a octa , který dokáže odstranit vodní kámen. Poté jej před čištěním nechte chvíli nasáknout.

Skutečně efektivním řešením může být instalace vodního filtru do přívodu vody, který zabrání usazování vodního kamene na sprchové hlavici. K čištění také nepoužívejte agresivní chemikálie, protože mohou poškodit ochranný povlak a způsobit netěsnosti.

Sprchová hlavice

Po každém použití vypněte vodu, aby nezůstala příliš dlouho mokrá a nevytvářela tak podmínky příznivé pro množení bakterií. Pravidelně jej kontrolujte, abyste zkontrolovali těsnost a vyměnili vadná těsnění.

K čištění použijte horkou vodu, protože horká voda pomáhá snadněji odstranit vodní kámen a bakterie. Sprchovou hlavici nepoužívejte k věšení předmětů: bohužel to není samozřejmost pro každého, proto vám bezpodmínečně doporučujeme, abyste na ni neumisťovali jakýkoli předmět, který považujete za těžký, nebo dokonce jen věšení ručníků nebo oblečení, protože by to mohlo poškodit nebo způsobit úniky.

Samozřejmě, pokud nadešel čas, budete muset v případě potřeby vyměnit sprchovou hlavici, zvláště pokud zaznamenáte časté netěsnosti nebo pokud je sprchová hlavice stará a poškozená.

Zde je návod, jak to opravit, pokud teče

Kolikrát jste přemýšleli o tom, že to uděláte sami, než abyste zavolali velmi drahému instalatérovi ? Dnes vám přinášíme metodu, která vám pomůže opravit protékající sprchovou hlavici.

Může to být jednoduchý úkol, pokud dodržíte několik základních kroků. První je vypnout vodu, která napájí sprchu. To lze provést pomocí hlavního uzávěru vody nebo vypnutím samotné sprchové baterie.

Chcete-li jej odstranit, musíte pomocí nástrčného klíče odšroubovat držák připevněný ke zdi. Dávejte pozor, abyste při odstraňování nepoškodili jeho ani zeď. Po odstranění vyhledejte místo úniku. Možná budete muset vyčistit sprchovou hlavici, abyste jasně viděli únik.

Při provádění výše uvedeného postupu vezměte trochu klasického slunečnicového oleje a nalijte jej dovnitř těsnění – pomocí nálevky, aby se kapalina nerozptýlila všude. Tento proces je velmi důležitý pro promazání vnitřku a pro vyčištění všech nečistot.

Vyčistěte sprchovou hlavici

Pokud je netěsnost způsobena vadným těsněním , vyměňte těsnění za nové. Ujistěte se, že jste zakoupili správné těsnění pro model sprchové hlavice, kterou opravujete. Znovu jej nainstalujte do zdi a utáhněte držák nástrčným klíčem. Zapněte vodu a zkontrolujte těsnost.

Pokud únik přetrvává, možná budete muset vyměnit celou sprchovou hlavici nebo zavolat instalatéra.