Jehla a nit doma nemohou chybět, a i když je pro někoho navlékání nitě výkon, je dobré se nenechat odradit. Je lepší zjistit, jak to udělat bez větších potíží.

trik s jehlou

Znovu se objevil zájem o to, aby věci déle vydržely a zdá se, že šití je opět v módě.

Umění šití je zpět

Šití je synonymem tvoření, při šití dáváme volný průchod své fantazii, nemusíme nutně umět stříhat a sestavovat šaty.

Jehla a nit (abychom se dostali k šicímu stroji) jsou velmi často našimi malými i velkými spojenci , pokud jde o provádění našich oprav nebo vytváření dalších užitečných doplňků doma nebo pro naše děti.

Ručně vyrobená látková hračka

Tato řemeslná kreativita nám umožňuje používat přizpůsobené látky, které se, pokud chceme, snadno stanou velmi ceněným koníčkem.

Ve školách v minulosti byly kurzy šití. Tam se naučily šít, plést a vyšívat látky. Ne každý rád vyšíval křížkovým stehem a korálky byly určitě pěkná cetka.

Ale v tomto umění, které zažívá renesanci, může mít někdo problémy s navlékáním jehly , dostat hedvábnou nit do očka. Nyní můžete těžit z moderních navlékačů jehel, které se někdy ukáží jako příliš nemotorné.

Nemluvě o tom, že nouzovka na šití, která by neměla chybět v každé domácnosti, není vždy na dosah .

Nejjednodušší způsob navlékání jehly

Takže první překážkou naší potřeby znovu připevnit knoflík na košili je právě toto: navlečení nitě do jehly, dva velmi malé předměty.

V tomto případě přicházejí na řadu triky, které si osvojily naše babičky, jejich způsoby navlékání jehly do oka, jsou na dosah a důmyslné, pojďme se na některé z nich podívat.

  • Kartáček na zuby

Zubní kartáčky, jakmile se již nepoužívají k čištění našich zubů, jsou obvykle buď vyhozeny nebo recyklovány k čištění na malých a omezených místech, kam naše ruce nedosáhnou.

Zubní kartáčky ve srovnání

V tomto případě poslouží k navlečení jehly, jak? To je vysvětleno, budete muset umístit nit přes zubní kartáček po celé délce, pak jakmile navléknete jehlu přes nit, jemně zatlačí na štětiny zubního kartáčku. Budou to oni, kdo tomuto procesu „ navlékání “ pomohou .

  • Plastový uzávěr

Plastová víčka v domácnosti nikdy nechybí, v kutilech se dají různě recyklovat, vyrobit ozdobné magnetky nebo dekorace a kutily razítka pro naše děti.

Ale pro ty, kteří mají potíže s navlékáním jehly, se stávají ideálním řešením, pojďme se podívat, jak ji vytvořit. Vezmeme klasický plastový šroubovací uzávěr a ostrým nožem uděláme řez vodorovně na straně závitu.

Plastové šroubovací uzávěry

Potom z čistého domácího koštěte uřízneme štětinu nebo dvě a poté, co jsme ji přeložili napůl, abychom vytvořili knoflíkovou dírku, vložíme ji do štěrbiny, přičemž složená část zůstane mimo čepici.

Vnitřní část se dá zastavit trochou lepidla , ale v tuto chvíli nám nově vytvořený kroužek umožní navléknout jehlu, i když nám zrak dělá problémy.

Žena se snaží navléci jehlu
  • Dlaň ruky

Co je víc po ruce než naše „dlaň?“. Opravdu nic, a to je další trik, který můžeme použít.

Navlékněte jehlu

V praxi nebudeme muset zkoušet navlékat nit do oka od konce nitě, ale položíme si nit na dlaň a použijeme oko kolmo k niti a pohybujeme jím tam a zpět.

Nakonec nit bez námahy projde otvorem jehly a nám nezbývá než nit prostrčit, důmyslné, že?