Kolikrát musíme bojovat s odolnými skvrnami na oblečení, které máme nejraději? Ale pro každého existují řešení.

Skvrny na oblečení

Vícenásobné vkládání do pračky není nutné, existují metody, které nám je umožní bleskově odstranit, pojďme zjistit, o jaký produkt se jedná.

Odolné skvrny na oblečení

Najít se s potřísněným oblečením je velmi snadné, objevit je na oblečení našich dětí je zvyk. Někdy vás zachvátí zoufalství. ale nosit ho každý týden do prádelny se stává neudržitelným nákladem.

Když vyperete znečištěný oděv nesprávným způsobem, může se stát, že skvrnu těžko odstraní i specialisté v oboru.

Takže jediné, co nám zbývá, je buď vyměnit dnes už nepoužitelný oděv, nebo začít skvrnu ošetřovat nějakými konkrétními přípravky , které ale máme doma.

Musíme také pochopit, že stejně jako skvrny přicházejí v různých typech, existují také různé způsoby, jak je ošetřit.

Muž si skvrny na košili

Skvrny od čokolády – Chcete-li se zbavit čokoládové skvrny na bílém oblečení, je nesmírně důležité jej důkladně vyčistit, aby se skvrna nerozšířila nebo neusadila.

Pokud se jedná o jemný bílý oděv, můžeme použít například sycenou vodu . Na skvrnu stačí nalít sodovou vodu, nechat asi 20 minut působit a poté skvrnu jemně otřít čistým hadříkem.

Citronová šťáva

Poté můžeme dokončit praní oděvu v ruce nebo v pračce.
Pomoci může i citronová šťáva . Před vložením do pračky můžeme čokoládu například potřít trochou citronové šťávy. Další možností je nanést stejné díly čpavku a lihu a aplikovat na čokoládovou skvrnu.

Skvrny na tmavém oblečení

Pokud je oblečení tmavé, je náchylné k vyblednutí, proto je ošetřete přípravky, které „nezabijí barvu “.

To proto znamená, že byste na ně neměli používat bělidlo nebo odstraňovače skvrn s aktivním kyslíkem . Nejlepší způsob, jak odstranit čokoládovou skvrnu z tmavého nebo černého oděvu, je skvrnu předem ošetřit roztokem kapalného čpavku a vody.

Odolné skvrny na oblečení

Například 10 ml čpavku lze přidat do dvou šálků vody, umístit do umyvadla s vodou, poté lze zavést nebo zcela zavést postiženou část hlavy. Amoniak nejen odstraní skvrnu, ale také odstraní nepříjemný zápach z oděvu (pokud existuje).

Bikarbonát a peroxid vodíku

Problém nastává, když se skvrny objeví na oblečení, které nemůžeme dát do pračky, jako jsou například matrace.

Pokud matrace v průběhu času v některých oblastech získají jinou barvu nebo se k nim dostane tekutina, bude perfektní směs vyrobená z bikarbonátu a peroxidu vodíku .

Bikarbonát

K přípravě tohoto roztoku stačí dát do misky pár lžic jedlé sody se 4% peroxidem vodíku a promíchat. Poté se vše nalije do dávkovače se sprejem.

Tuto směs nastříkejte na ošetřované části a nechte působit 2 hodiny, nakonec místnost vyvětrejte a všimnete si, že skvrna mizí.

bílý ocet

Bílý ocet je jedním z produktů, který máme všichni doma a který se nepřetržitě používá k různým čisticím a hygienickým roztokům. V tomto případě bude užitečné, když nějaké pivo skončí na našem drahém koberci.

Co dělat? Velmi jednoduchým způsobem stačí dát šplouchnutí bílého octa smíchaného s hrnkem vody , nakonec budete muset koberec směsí potřít čistou houbou a odstranit hadříkem z mikrovlákna a studenou vodou.