Kombinace olivového oleje a citronu vám může pomoci vyřešit horu problémů. Smíchejte je a uvidíte, co vyjde.

Olivový olej a citron

Spojením těchto dvou běžných ingrediencí vytvoříte něco jedinečného a nečekaného. Zde prozradíme, jaké jsou jejich výhody.

Všechny výhody citronu pro naše tělo

Citron je ovoce bohaté na vitamín C, kyselinu citrónovou, draslík , vápník a hořčík. Tyto živiny dělají z citronu velmi prospěšnou potravinu pro zdraví. Za prvé, vitamín C přítomný v citronu pomáhá posilovat imunitní systém, bojovat proti bakteriím a virům, které způsobují onemocnění, a chránit pokožku před poškozením způsobeným UV zářením a udržovat ji zdravou a mladou.

Kyselina citronová přítomná v citronu pomáhá stimulovat produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku, zlepšuje trávení a zabraňuje plynatosti a nadýmání. Je to ovoce s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem vlákniny, což může pomoci podpořit pocit plnosti a zabránit přibírání na váze.

Citrón

Draslík pomáhá regulovat krevní tlak, zabraňuje hypertenzi Je to vynikající diuretikum, pomáhá odstraňovat toxiny z těla močí a je kyselým ovocem, ale při metabolizaci se stává zásadité a pomáhá udržovat rovnováhu pH těla.

Citron má tolik výhod, ale co se stane, když ho smícháte s olivovým olejem? Zde je to, co můžete vytvořit, nikdy byste tomu nevěřili.

Proč do něj přidat olivový olej a vytvořit dokonalou kombinaci

Extra panenský olivový olej je potravina bohatá na mononenasycené tuky a antioxidanty, díky kterým je velmi prospěšný pro zdraví. Pomáhá snižovat špatný cholesterol (LDL) a zvyšovat dobrý cholesterol (HDL), čímž předchází srdečním onemocněním.

Obsahuje antioxidanty, jako jsou polyfenolové oleje, které pomáhají bojovat proti zánětu a chrání buňky před poškozením volnými radikály, a rostlinné sloučeniny, jako je oleocanthal a hydroxytyrosol, které mohou pomoci předcházet některým typům rakoviny, jako je rakovina prsu a střeva.

Olivový olej

Pomáhá podporovat trávení a předcházet plynatosti a nadýmání a je bohatý na vitamín E a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají udržovat pokožku jemnou, pružnou a mladistvou. Je bohatý na kyselinu olejovou, která pomáhá udržovat klouby zdravé, zmírňuje bolesti a záněty a mononenasycené tuky, které pomáhají zlepšovat paměť a funkci mozku.

Vložení malého množství extra panenského olivového oleje a citronové šťávy do lžíce a jejich společné požití může mít určité zdravotní výhody. Oba jsou potraviny, které pomáhají zlepšit trávení a zabraňují plynatosti a nadýmání. Kyselina citronová v citronu stimuluje produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku, zatímco olivový olej pomáhá mazat a změkčovat potravu, což usnadňuje průchod střevem.

Kromě toho vitamin C přítomný v citronu pomáhá posilovat imunitní systém tím, že bojuje proti bakteriím a virům, které způsobují onemocnění, zatímco olivový olej je bohatý na antioxidanty, které pomáhají bojovat proti zánětu a chrání buňky před poškozením volnými radikály.