Velmi častý problém vyřešíme tak, že u nás doma kohoutek jednoduše omotáme pytlíkem. Zajímá vás, co to je?

Taška

Je to jednoduchá a levná metoda, jak se osvobodit od problému, který se často vyskytuje v našich domovech, pojďme se podívat, v čem spočívá.

Vápenec na kohoutcích

Prezentuje se více či méně okázalým způsobem, ale jakmile se připevní na chromování našich vodovodních baterií, zbaví je toho přirozeného třpytu , který je pro nerezové baterie typický.

Zodpovědnost padá na vodu, která den za dnem uvolňuje drobné částečky vápence, které se spojují a vytvářejí v lepším případě bělavou patinu . Při nejhorším? Krystalizují kolem kohoutku a je nepříjemně těžké se jich zbavit.

Vápenec na kohoutku v domě

Aby to „ nezakořenilo “, měly by se kohoutky při každém použití vysušit, což je téměř nemožné realizovat, zvláště když nás je mnoho doma.

Na trhu je nekonečně mnoho konkrétních produktů, které ale víceméně mají chemické prostředky, které na vápenec působí tak, že ho rozrušují. To vše však nakonec dopadá nejen na náklady rodiny, ale i na planetu, která je zaplavena produkty, které škodí životnímu prostředí.

Ve skutečnosti můžeme použít produkty, které, jakmile jsou dobře umístěny a ponechány působit, nám umožní dosáhnout stejného výsledku .

Proč zabalit sáček přes domácí kohoutek

Vodovodní baterie a sprchové hlavice jsou nejvíce vystaveny překážkám způsobeným vápencem, což také ztěžuje průchod vody.

Snadný a rychlý způsob, jak tento problém odstranit, spočívá v použití velmi banálního plastového sáčku a několika přísad , které má každý ve své kuchyni: bílý vinný ocet a jedlá soda.

Začneme otevřením poměrně odolného igelitového sáčku , do kterého nasypeme dvě sklenice bílého vinného octa a 4/5 lžíce jedlé sody.

Tyto dva produkty okamžitě začnou šumivou reakci. Jsme připraveni přivázat plastový sáček ke kohoutku, aby byl jeho filtr zcela ponořen v roztoku.

Ocet a jedlá soda

V ideálním případě by se měl pro co nejúčinnější účinek namočit přes noc, ale můžete zkusit nechat pár hodin odležet.

Jakmile uplyne čas a sáček vyjmete, pomocí starého zubního kartáčku začnete kohoutek a všechny jeho části drhnout.

Tímto způsobem můžeme odstranit všechny ty malé kousky vápence , které se ještě nerozpustily.

Jakmile se kohoutek otevře, aby vytekla voda, umožní to odstranit další kousky vodního kamene a kohoutek bude opět svítit.

Závitník z leštěné oceli

Ocet je dokonalou přísadou pro odstraňování vrstev vodního kamene a vzhledem ke svým vlastnostem se používá i jako odstraňovač vodního kamene do praček a myček.

K této metodě můžeme také použít kyselinu citronovou, další silný přírodní odstraňovač vodního kamene. V tomto případě bude plastový sáček obsahovat 2 sklenice vody a 5 polévkových lžic kyseliny citrónové.

Kyselina citronová pro domácí kohoutek

Lžíce jedlé sody toto řešení ještě zefektivní. Postup je stejný jako dříve ilustrovaný a ponechá se působit.
Druhý den, jakmile je sáček odstraněn, budou kohoutky opět lesklé.

Kyselina citronová může být také použita při čištění sanitární keramiky, díky jejím bělícím vlastnostem.