Orchideje jsou fascinující, jsou jednou z květin, které nejvíce vzbuzují pocit strachu, když se o ně musíme starat.

orchidejový ocet

O důvod víc vědět, která oblíbená ingredience je schopna zajistit, aby vydržely velmi dlouho. Pokud také milujete orchideje, v následujícím článku najdete pár informací, které se vám budou hodit.

Elegance, harmonie a krása: Orchideje

Právem je lze považovat za nejelegantnější květiny, jaké lze dostat, jejich dokonalá symetrie vždy představovala eleganci, harmonii, téměř smyslnou krásu a lásku.

Ve skutečnosti je často dáván jako symbol opětované náklonnosti a naší vášně. Ale kromě svého známého či neznámého významu dávají orchideje svými jasnými barvami našim domovům příjemnou barevnou notu.

Jejich extrémní krása nás vede k přesvědčení, že taková pokojová rostlina, i když je tomu naopak, je těžké doma vypěstovat zisk.

Váza s bílými orchidejemi

Orchidej je rostlina tropického původu, která se dobře hodí k životu v našich domovech. Je však třeba dodržovat určitá opatření: dostatečné světlo, zavlažování a živiny jsou podmínky, které je činí nejen odolnými, ale také nezbytnými, aby mohly rok co rok vzkvétat.

Bílý ocet pro orchideje?

Jednou z nejčastějších otázek majitelů orchidejí je, zda je pravda, že ocet lze použít jako hnojivo pro orchideje?

Má přidávání octa do orchidejí nějaké výhody nebo škody? Nutno říci, že ocet je tekutina s vysokým obsahem kyseliny octové, která při přímém použití na listy a kořeny je poškodí , ať už jde o orchideje nebo jiné rostliny.

Můžeme však použít ocet, abychom se zbavili napadení hmyzem, což je docela častý problém zejména u květin. Takže jako prevenci před tímto létajícím hmyzem můžeme dát do 200ml sklenice vody, 2 lžičky octa 2 1 lžičky oleje.

Bílý vinný ocet

Jakmile jsou ingredience smíchány ve sklenici, bude umístěna vedle orchidejí. Ocet odpuzuje mouchy a pakomáry , olej zajistí, že mouchy a hmyz, které do něj spadnou, se kvůli oleji nebudou moci přilepit a dostat se z vody.

S tímto trikem již po jedné noci budete moci začít vidět výsledky, navíc to rostlině nezpůsobuje žádné problémy, kromě vůně, která se některým nemusí líbit.

Ocet a vaječné skořápky jako hnojivo

Ocet jako hnojivo pro vaši orchidej by měl být používán ve spojení se skořápkami vajec. Jakmile jsou skořápky umyté a vysušené, je třeba je rozemlít najemno (můžeme to udělat jednoduchým mixérem), čím více budou skořápky v prášku, tím budou pro daný účel vhodnější.

Vaječné skořápky

Po rozmělnění na prášek je třeba vaječné skořápky vložit do nádoby s víkem, do které nalijeme 100 ml bílého octa. Obě složky začnou okamžitě chemicky reagovat.

Množství octa by mělo stačit k pokrytí skořápky prstem.
I když je ve skořápce vápníku velké množství, nemůžeme z něj 100% profitovat, než smícháním s octem.

Vápník ve skořápce, kde je ve formě uhličitanu, je nerozpustný ve vodě, ale je rozpustný v kyselině octové.

Ocet má antimikrobiální a antioxidační vlastnosti , ale má vysokou míru kyselosti, pokud byste ho nalili přímo na půllitr, mělo by to velmi škodlivé následky.

Nechte působit hodinu se zavřeným víčkem a poté nechte dva dny otevřené.

Ošetření orchidejí postřiky

Po dvou dnech v klidu se směs přefiltruje a 10 ml (dvě 5ml stříkačky) se umístí do džbánu s 1 litrem vody.

V tuto chvíli můžeme upravenou vodu dát do rozprašovače, nyní je směs hotová. Můžeme jej použít na orchideje, a to jak na listy, tak na zem. V tomto případě nebudeme muset nalít více než 5 polévkových lžic a jednou za měsíc.