Když vám zbudou zbytky látky z šití, nikdy nevíte, co s tím. Zahodit to je první myšlenka, koneckonců co bychom s tím mohli dělat?

Pokročilá tkanina

No a díky make-upu, který švadleny používají, ho už nebudete chtít vyhodit, pojďme se společně podívat, jak ho využít kreativně a funkčně.

Šití a kutilství, jak z odpadu vyrobit jedinečný výtvor

Ne každý má schopnost vytvářet oblečení nebo cokoli jiného, ​​ale šicí stroje přicházejí ve všech tvarech a velikostech a mohou být použity pro různé účely.

Mnozí je používají k výrobě ozdob ze zbytků látky a nikdy byste nevěřili, co je možné udělat s předmětem, který může vypadat jen jako odřezek.

Ať už si chcete vyrobit ozdobu nebo chcete najít užitečné využití pomocí svého šicího stroje a pár kusů látky, které jste prostě nemohli vyhodit, je třeba mít na paměti několik věcí.

Barevná hromada zbytků látky

Nejprve musíte najít vzor pro ozdobu, kterou chcete vyrobit . Na internetu je k dispozici několik šablon nebo jednu můžete najít v knize nebo časopise.

Můžete použít vzor a pak se rozhodnout pro typ látky, kterou chcete použít. Bavlna je dobrou volbou pro ozdoby, protože je měkká a relativně snadno se s ní pracuje. Jakmile si vyberete látku, budete ji muset oříznout na správnou velikost.

Pokročilá tkanina, trik švadlenek

Trik švadleny pro vytvoření přesného kruhu je použít na látku obrácenou desku. K tomu budete muset držet talíř v klidu a křídou kolem něj nakreslit čáru . To, co přijde potom, může být opravdu úžasné.

Žena u šicího stroje

Jakmile ustřihnete dvě různé, překrývající se látky, budete je muset slepit páskou, abyste se ujistili, že okraje látky jsou správně zarovnané. K tomu budou použity špendlíky.

Po předání do šicího stroje bude přebytečná látka odstraněna nůžkami a na vnější straně švu budou provedeny malé řezy.

Jakmile je látka ušita, bude nutné ji obrátit naruby. To může být trochu složité, ale je důležité, aby nášivka byla naruby, takže šev je uvnitř.

Po dokončení se na jedné straně dvou překrývajících se kusů provede malý řez, aby se látka obrátila a šev se tak dostal dovnitř.

Jakmile jsou látky zploštělé podél okraje kruhu (můžeme si pomoci špendlíkem a žehličkou), budeme mít dokonalý kruh se dvěma různými stranami.

Optimálním výtvorem by mohla být naopak jednobarevná kombinovaná se vzorovanou.

V tomto místě kruh přeložíme napůl a křídou označíme dva vnější body, znovu přeložíme a vnější díly vždy označíme křídou.

Nakonec budeme mít 4 označené body, které se po spárování ve středu musí zastavit jehlou a nití. Při této operaci budeme muset nastříhanou látku vložit do skryté vnitřní části.

Jakmile dokončíte blokování látky, dostanete jakousi tašku se 4 malými kapsami , které se na špičce přitlačí žehličkou.

Tato operace musí být provedena na všech špičkách, které budou nakonec muset být složeny směrem ven.

Šicí souprava

Různá fantazie látek, jednobarevná barva uvnitř a fantazie vně budou mít za následek vzhled čtvercového květu složeného ze 4 okvětních lístků. Tento výtvor by mohl sloužit jako držák na hrnce do kuchyně.

Vše, co budete muset na konec udělat, je přidat smyčku ze stuhy nebo drátu, abyste ozdobu mohli zavěsit, kam chcete   , nebo ji jednoduše použít jako podšálek.

Existuje tolik možností, jak dělat kreativní věci se zbytky látky. Vytvořte si například látkové hračky s tužší, jako je látka nebo plsť. Děti budou rády vidět a pohyblivé prsty budou vyprávět různé příběhy.