Pomeranče proto vždy před loupáním dejte do mikrovlnky. To je úžasná praxe.

mikrovlnné pomeranče

Odhalíme všechna tajemství pomerančů a zejména proč je mnozí dávají před konzumací do mikrovlnky.

Pomeranče, ovoce, které je v domě vždy přítomno

Pomeranče jsou jedinečné a velmi ceněné ovoce. Jsou bohaté na vitamín C, vitamín A, draslík a vlákninu; a dá se konzumovat mnoha způsoby.

Existuje několik druhů pomerančů, které se pěstují se semeny a lze je koupit ve většině supermarketů.

Druhy pomerančů, které jsme zvyklí jíst, většinou žádné nemají. Důvod je celkem jednoduchý: ty bez semen jsou produktem přirozené mutace.

Ne každý to ví, ale chlad tyto plody nesnesou To je důvod, proč by se neměly uchovávat v lednici, protože při pokojové teplotě vydrží dva až tři týdny. Výjimkou jsou neošetřené bio pomeranče, které kvůli špatnému skladování často po pár dnech plesniví.

oranžový

Pomeranče by se měly jíst rychle a měly by být vždy odděleny od jablek, protože jablka nadále dozrávají a uvolňují hormon zrání, který urychluje zkázu pomerančů.

Mnoho lidí si klade otázku, jak získat kůru z pomeranče : stačí přejet čepelí přes pomerančovou kůru a lehce přitlačit. Je důležité nezahrnout bílou část ovoce, protože má hořkou chuť, pomeranč před odebráním kůry dobře omyjte a nádobu si vyberte podle požadovaného použití. Pro koktejl použijte kůru, která dává dlouhé tenké kousky, pro dort použijte místo toho 4stranné struhadlo.

Proč je ale vždy před loupáním ohřívat v mikrovlnce? Zde vám to odhalíme níže.

Před loupáním je vložte do mikrovlnné trouby

Pomeranče jsou velmi prospěšné pro zdraví. Obsahují hodně vitamínu C , proto představují ideální ovoce pro chladná období. Někdy je však obtížné oloupat pomeranč, když je jeho slupka lepkavá. Zde je velmi užitečný tip, jak odstranit pomerančovou kůru pomocí mikrovlnné trouby.

Nejprve vložte pomeranče , mandarinky nebo grapefruity do mikrovlnné trouby. Poté nastavte nejvyšší teplotu a spusťte zařízení. Citrus by se měl zahřát pouze za 30 sekund, proto jej vyjměte z mikrovlnné trouby. Okamžitě si všimnete, že se jejich kůže snadno odlupuje.

Pomeranče

Navíc jejich ohřívání v mikrovlnné troubě výrazně usnadňuje extrahování šťávy z ovoce . Získáte tak mnohem více šťávy než při odšťavňování studeného ovoce.

Existují dva důvody, které vás mohou přimět vzít si pomeranče a dát je do mikrovlnné trouby krátce před jejich konzumací. Každopádně ten mikrovlnný je opravdu úžasný trik, který vám usnadní život.

Pomerančový džus ohřátý v mikrovlnce se doporučuje pít i při chřipce nebo nachlazení, protože pomeranč je skutečný přírodní lék, který dokáže pomoci našemu imunitnímu systému a cítíme se lépe, aniž bychom si to uvědomovali.