Mytí nádobí je pro ženy možná jedna z nejnudnějších a nejfrustrovanějších věcí. Je-li jich málo, je problém rychle vyřešen, je-li jich naopak mnoho, stává se příčinou extrémní nervozity. 

Prostředek na mytí nádobí a pomerančová kůra

Kdo má myčku, dá po důkladném opláchnutí vše dovnitř a je to. Ti, kteří to naopak musí dělat ručně, mají velkou rybu na smažení, zvláště když je tam hodně špinavého nádobí. 

Mimo jiné je lepší s jejich mytím nečekat příliš dlouho, protože jinak se špína usadí a stane se problémem ve všech ohledech, protože důkladné vyčištění a odstranění vodního kamene trvá mnohem déle.

Co dělat, když nechcete hned přistoupit k mytí nádobí

Pokud se vám opravdu nechce mýt nádobí, první věc, kterou musíte udělat, je namočit je do horké vody, ještě lépe, pokud je to voda na vaření, protože rozpouští nečistoty a inkrustace.

Pak si nastavíte svůj oblíbený playlist, připravíte, co potřebujete, pak houbu, mycí prostředek, drátěnku, odkapávač na nádobí a zubní kartáčky, vyzbrojte se trpělivostí a pokračujte.

Lehká mastnota se odstraní houbou navlhčenou saponátem, zatímco usazené nečistoty se odstraní kovovou drátěnkou, kterou lze bez ní jen těžko odstranit. Dávejte však pozor, abyste se příliš neotírali, protože jinak můžete povrch zničit.

Jak dobře umýt nádobí, sklenice a příbory

Po odstranění nečistot na nádobí se zbytky shromáždí zevnitř dřezu a vše se vyhodí, aby byla vana zcela čistá. Upřesňuje se něco, co asi nikdo neví, mytí nádobí má přesný řád , který nelze změnit ani obrátit.

Začínáme s příbory, které potřebují velmi horkou vodu, protože jelikož přicházejí do kontaktu s ústy, musí být dezinfikovány 100% do hloubky. Dále postupujeme se sklenicemi a šálky, se kterými přicházíme do přímého kontaktu a dále s pánvemi, hrnci a talíři.

Jak pochopit, zda je nádobí opravdu čisté

Abyste pochopili, zda jsou opravdu čisté, použijte tento trik: přejeďte je prsty, pokud na nich nejsou zbytky oleje, pokud vám prst neklouže, pak jsou talíře a sklenice čisté a lze je nechat uschnout.

Pokud chcete dosáhnout dokonalého vysušení, je vhodné použít lněný hadřík, který dokonale absorbuje kapky a nezanechává žmolky ani šmouhy.

Prostředek na nádobí pro kutily, zde je návod, jak jej připravit s použitím pomerančové kůry

Ale tady jsme u toho, že ke skutečně kvalitnímu umytí nádobí nestačí použít jakýkoliv mycí prostředek zakoupený v supermarketu nebo v obchodech, které se zabývají péčí a hygienou domácnosti.

pomerančová slupka

Spíše se doporučuje používat podomácku vyrobený čisticí prostředek s několika přísadami, které fungují a poskytují 100% vynikající výsledky, lepší než jakýkoli konkrétní produkt.

Nalijte do ní tedy lahvičku saponátu, přidejte ocet, dobře protřepejte, aby se obě ingredience promíchaly, a poté do ní nasypte pomerančovou kůru.

Může se to zdát zvláštní, ale pomerančová kůra je zázračná , protože rozpouští nečistoty nejen z hrnců, pánví či nádobí, ale také ze skla, kachliček, zrcadel a nakonec i z dřevěných stolů a židlí.

Tento čistič lze použít v 1000 různých případech a příležitostech bez obav z poškození povrchů. Na rozdíl od všech ostatních je to přírodní, jemný čisticí prostředek, ideální i pro ty s citlivou pokožkou. 

Nemluvě o výborné parfemaci, díky octu a pomerančové kůře je tento prací prostředek fantastický, zázračný a parfémovaný zároveň.