Věděli jste, že vaječnou sůl můžete použít k velmi specifickému účelu? Možná jste to nevěděli, ale posypání vajec solí poskytuje výhodu, která vám umožní používat vejce po dlouhou dobu. Pojďme zjistit, k čemu tato metoda slouží!

Na vejce nasypte sůl

Použití soli na vejce rozhodně není něco, co děláte ze zvyku, a ve skutečnosti to slouží velmi specifickému účelu. Vejce jsou potravinou, která se musí skladovat na chladném místě, aby byla dokonalá a bylo možné je konzumovat bez ohrožení zdraví. Obvykle je i vy, jako každý, dáváte do lednice, aby dlouho vydržely, nicméně jsou lidé, kteří je mají ve zvyku dávat na kuchyňskou linku, ale v tomto případě se jedná o čerstvá vejce, která vydrží lépe než ta ze supermarketu i z lednice.

Bohužel však nemohou zůstat příliš mnoho dní, jinak se zkazí, a proto se můžete uchýlit k soli, abyste prodloužili jejich dokonalé trvání. Je to tak, sůl na vejcích je právě k tomu a můžete ji bez obav použít k dlouhodobému uchování vajec. Jak je dobře známo, sůl se ve skutečnosti používá od starověku ke konzervaci potravin, jako je maso a ryby, ale je také velmi užitečná pro zeleninu a zeleninu.

Dokonalá konzervace potravin je dána hypertonickou povahou soli, která neumožňuje přežití bakterií. Ve skutečnosti, když se sůl používá ke konzervaci, bakterie nenapadají potraviny.

sůl

V případě vajec se dokonce i ve starověku konzervovala solí, protože neexistovaly žádné chladicí spotřebiče a tato metoda je užitečná i dnes , vynikající, když možná není k dispozici lednička a potřebujete vejce uchovat co nejlépe. Pojďme si ale podrobně zjistit způsoby konzervace solí, její vlastnosti a jak ji na vejce namazat, aby vydržela co nejdéle čerstvá!

Způsoby konzervace solí

Aby byla konzervace solí účinná, měla by být prováděna za sucha nebo ve slaném nálevu . V případě suché konzervace se provádí třením nebo překrýváním a potravina musí být vložena do nádoby spolu se solí, vyvarujte se však použití plastových nádob.

V případě konzervace ve slaném nálevu se to provádí konzervováním potravin v roztocích složených z vody a soli, které se liší podle procenta přidané soli. Vysoké procento je takové, které se pohybuje od 20 % do 25 %. Jak roztok přechází do potravin, může být nutné přidat sůl do solného roztoku.

Sůl absorbuje vlhkost potravin a udrží je po dlouhou dobu dokonalé, aniž by je nechala zkazit nebo znehodnotit. Působení soli funguje díky jejímu pronikání do buněk potraviny a obecně by se měla používat ta hrubá, aby rychle pronikla a vytvořila bariéru, která brání vstupu do spodních vrstev.

vejce

Jak posypat vejce solí

Metoda soli na vejci je jednoduchá na provedení. Zde je to, co musíte udělat, abyste je udrželi perfektní po dlouhou dobu pomocí hrubé soli:

  • vezměte velkou skleněnou mísu
  • vložte vejce dovnitř
  • posypte hrubou solí a dávejte pozor, aby se dala na vejce a mezi vejce

Jak již bylo zmíněno, dejte pozor, abyste na vejce a mezi vejce nasypali dostatek soli, aby skončila i na dně nádoby. K provedení této metody použijte hrubou sůl, která je vynikající, protože funguje lépe než jemná sůl a dokonale zapadá mezi mezery, které mezi vejci zůstávají. Vajíčka skladujte na kuchyňské lince, aniž byste na ně museli dávat igelit nebo cokoliv jiného.

Vejce vydrží čerstvá velmi dlouho, dokonce i několik měsíců, a můžete je použít, kdykoli budete chtít, bez obav, že se zkazí! Skvělý způsob, jak mít vajíčka k dispozici v kteroukoli roční dobu a dokonce jich můžete nakládat, kolik chcete!