Jedná se o nejnebezpečnější prací prostředek pro vaše plíce, přesto jej často a rádi používáte k čištění prádla v pračce.

Pračka

Konečně prozradíme, který prací prostředek je pro vaše plíce nejhorší . Jedná se o velmi běžný čistič, ale měl by být používán s velkou opatrností.

Jaké látky v pracích prostředcích mohou poškodit plíce

Některé čisticí prostředky mohou způsobit poškození plic, pokud jsou vdechovány nebo jsou-li jim vystaveny po dlouhou dobu. Patří mezi ně například čpavek, běžně používaný v čističích skla a k odstranění mastnoty: čpavek může dráždit dýchací cesty a způsobit kašel, dušnost a pálení očí.

A pak zase chlór , často používaný v domácích čisticích prostředcích, který může dráždit dýchací cesty a způsobovat kašel, dušnost a pálení očí. Fosfáty, široce používané v pracích prostředcích, které mohou při vdechnutí způsobit podráždění kůže a očí a také dýchací potíže.

Pračka

Máme také formaldehyd , který se používá v mnoha domácích čisticích prostředcích: může způsobit podráždění dýchacích cest a očí a také dýchací potíže při vdechování. Doporučuje se používat tyto přípravky opatrně, dodržovat pokyny na etiketě a dobře větrat prostor, ve kterém jsou používány. Při dýchacích potížích je vhodné poradit se s lékařem.

Existuje však jedna složka, která je považována za absolutně nejhorší pro plíce. Přesto je to přísada, kterou často najdeme v pracích prostředcích do praček.

To je nejhorší složka pracích prostředků pro pračky

Mezi složkami nejhorších pracích prostředků , které mohou poškodit naše plíce, je určitě na prvním místě bělidlo .

Tato látka může způsobit kašel, dušnost a podráždění dýchacích cest . Je to dezinfekční prostředek, bělidlo běžně používané k čištění a dezinfekci povrchů v domácnosti. Běžně se také používá k praní prádla k odstranění skvrn a bělení tkanin.

Bělidlo se skládá především z chlóru , který je žíravý a dráždí dýchací cesty. Při vdechnutí může způsobit podráždění dýchacích cest a očí a také dýchací potíže, jako je kašel, dušnost a pálení očí.

Pračka, nejjedovatější prací prostředek pro plíce

Také, když se bělidlo smíchá s jinými čisticími prostředky , jako je čpavek nebo kyselina muriatová, může uvolňovat toxické plyny, jako je chlorovodík, které mohou být nebezpečné pro vaše zdraví.

Z tohoto důvodu je důležité používat bělidlo opatrně a vždy dodržovat pokyny na štítku . Je také důležité dobře větrat prostor, kde jej používáte, a nosit rukavice a masku, aby se zabránilo vdechování výparů.

Existuje několik alternativ k bělidlu, které lze použít k praní prádla, jako je bílý ocet, což je vynikající přírodní bělidlo a lze jej použít k odstranění skvrn nebo jedlé sody nebo peruhličitanu sodného, ​​což je ekologický čistič, který je na oblečení opravdu účinný.