Dát do pračky příliš mnoho pracího prostředku je snadné, stačí špatně odhadnout, jak moc je vaše prádlo špinavé, a odměrka se nakonec zdvojnásobí.

Čisticí prostředek

Po takové chybě jako nic už prádlo nikdy neuvidíme. V odstředivém bubnu je tolik pěny, že může vytékat i ze zásuvky. Pojďme se podívat, jak se tomu vyhnout a co dělat.

Pračka, co se stane s prádlem s příliš velkým množstvím pracího prostředku

Po naplnění pračky jsme připraveni dát obvyklý prací prostředek, ale někdy si říkáme, zda jsme si jisti, že jsme do pračky dali správné množství pracího prostředku?

Účelem pracího prostředku je vyčistit vaše oblečení, ale když je k práci více pracího prostředku než špíny, může se vsáknout do vláken a paradoxně se proměnit v novou špínu. Výsledek?

Ruka nalévá prací prostředek do pračky

Oblečení, které se předčasně kazí, protože se ho pračka snaží mnohokrát vyčistit.

I když by se tedy na první pohled mohlo zdát, že oděv byl vyčištěn správně, je to právě ta nejjemnější kůže, která může být kvůli těmto zbytkům poškozena výskytem podráždění a alergií.

Žena s podrážděním kůže

Tyto malé částečky nejsou na látce oděvu viditelné, ale jejich přítomnost vede k problémům, o kterých nemáte podezření, že existují a které mohou vést k návštěvě dermatologa. Vše pro přebytek pracího prostředku v pračce.

Navíc všechno toto přebytečné mýdlo může skončit poškozením pračky, která se může i porouchat, takže je dobré vědět, co v těchto případech dělat.

Pěna na dvířkách pračky

Pro začátek rozptýlíme koncept, že „ více je lépe “, ve skutečnosti je mnoho lidí, kteří si mylně myslí, že přidáním většího množství pracího prostředku se lépe vyčistí.

Tekutý nebo práškový prací prostředek?

Mezi mnoha aspekty praní je první věcí, kterou je třeba zvážit, typ pracího prostředku, který chcete použít, tedy zda práškový nebo tekutý , což je důležité rozhodnutí. Velmi pohodlným a rychlým produktem je tekutý prací prostředek, který používá několik hospodyň, a nejen to.

Mezi pozitivní stránky tekutého pracího prostředku patří skutečnost, že má tendenci zanechávat malé zbytky, zároveň však jeho čisticí síla není stejná jako u práškového.

Tím spíše, že dávkování musí být správné, aby se předešlo plýtvání produktem a poškození životního prostředí a také pračky.

Je třeba mít na paměti, že když pračka musí zpracovat příliš mnoho pracího prostředku, spotřebuje více vody a energie , protože cyklus vyžaduje další máchání, aby se pokusilo odstranit přebytečné mýdlo a aviváž.

Špatný zápach v našem oblečení

Přebytek pracího prostředku v pračce může způsobit nepříjemný zápach na našem prádle. Nemluvě o tom, že může způsobit díry a trhliny v tkaninách.

V praxi se s příliš velkým množstvím pracího prostředku snižuje účinnost proti skvrnám, proto se regulace množství stává z mnoha hledisek primární.

Smradlavé prádlo

Nejprve zkontrolujte, jak je oblečení špinavé a zda na něm nejsou nějaké odolné skvrny.

Důležitá je i tvrdost vody, čím je tvrdší a obsahuje více vápníku, proto to s pracím prostředkem nesmíme přehánět.

Pro množství asi 5 kg může stačit 50 ml tekutého pracího prostředku nebo 100, pokud je voda velmi tvrdá . Pokud použijeme ten práškový, je to asi 50 gramů.

Tekutý prací prostředek

Mnoho praček unese náplň 8 kilogramů, samozřejmě, v tomto případě se zvýší množství pracího prostředku, což je 80 ml nebo 80 gramů. Pokud se jedná o práškový prací prostředek, bude mít 150 ml.

Orientační tabulky pro prací prostředky jsou uvedeny na každém balení pracího prostředku , tekutého i práškového.

Pokud tedy nechceme zbytečně plýtvat a znečišťovat, ztrácet pár minut jejich čtením před spuštěním pračky problém řeší