Přemýšleli jste někdy, jaká jsou nejlepší přírodní hnojiva? Zde je návod, jak si jej rychle a snadno vyrobit.

Rostlina

Chcete-li často vidět bujné rostliny vzkvétat , musíte přírodu trochu popostrčit a uchýlit se k hnojivům. Tyto produkty nejsou ničím jiným než skutečnými doplňky pro naše rostliny, které jsou užitečné pro to, aby jim i půdě poskytly ty správné živiny, aby mohly žít co nejlépe.

Příprava přírodního hnojiva doma je velmi jednoduchá a zároveň užitečná pro životní prostředí. Ve skutečnosti budete potřebovat dva produkty, které po použití obvykle házíme do koše, ale které budou ve skutečnosti pro rostliny velmi užitečné.

Ingredience pro domácí hnojivo

Jak se dalo očekávat, k výrobě vynikajícího hnojiva stačí dvě složky, které po použití obvykle vyhodíme . Mluvíme o kávové sedlině a cibulových slupkách , které jsou bohaté na vitamíny a minerály užitečné pro růst rostliny.

Bujně kvetoucí rostliny

Pokud kávovou sedlinu po přípravě moky obvykle vyhodíte , uděláte dobře, když si ji necháte. Existuje mnoho použití, která lze vyrobit doma, včetně přírodního hnojiva. Kávovou sedlinu stačí naaranžovat do otevřené nádoby a nechat uschnout na vzduchu , případně na nevlhkém místě a nejlépe na slunci, dokud se z ní opět nestane suchý prášek. Pokud jde o cibulové slupky, neexistují žádné zvláštní náznaky. Slupky jakéhokoli druhu cibule jsou v pořádku, pokud jsou také skladovány na chladném a suchém místě. Pojďme se tedy podívat, jak tyto dvě ingredience využít pro naše hnojivo.

Jak vyrobit hnojivo

Chcete-li vytvořit své vlastní domácí hnojivo, budete muset zpracovat obě složky samostatně a poté je spojit. Postup je opravdu velmi jednoduchý a za 24 hodin budete mít svůj booster pro bujné rostliny.

Začněme suchou kávovou sedlinou.

Kávová sedlina pro přírodní hnojivo

Do nádoby z něj dejte 5 polévkových lžic a poté přidejte litr vody . Dávky můžete libovolně zvyšovat, přičemž nezapomeňte dodržet poměr 5 polévkových lžic na litr vody. Kávu ve vodě dobře rozmícháme a necháme 24 hodin odležet v otevřené nádobě. Po 24 hodinách můžete přistoupit k filtraci produktu pomocí hadříku . Je to trochu pomalé, ale umožní to pouze průchod vody. Zbylou pevnou část lze znovu použít na kompost, aby se nic neplýtvalo.

Přejdeme k cibulovým slupkám, které nakrájíme na malé kousky nebo je rozdrobíme rukama .

Cibulové slupky pro výrobu hnojiva

Poté odeberte pár hrstí a dejte je do nádoby, do které přidejte litr vody. Ty také necháme 24 hodin odležet v otevřené nádobě. Po 24 hodinách uvidíte, že voda získala načervenalou barvu. Je čas vše přefiltrovat do jiné nádoby pomocí sítka .

Jakmile získáte obě složky, stačí je spojit a dobře promíchat, abyste získali velmi koncentrované hnojivo bohaté na hořčík, draslík, fosfor, vápník, železo a měď. Ten se použije zředěný na 50 %, tj. na každý litr hnojiva se přidá litr vody. Hnojivo můžete použít na všechny své rostliny každých 15 dní, abyste viděli, jak se jim daří