Mít doma insekticid je nezbytné, protože více či méně, když máme malou zahrádku nebo rostliny na terase nebo balkoně, musíme se potýkat s hmyzem, který ničí zeleninovou zahrádku nebo květiny, o které se tolik staráme, a dokonce tráví spoustu peněz. peníze, možná měsíce. 

lék na parazity

 

Jsou tací, kteří, aby se najednou bez něj neocitli, kupují insekticidy a repelenty, které jsou zdraví škodlivé. v naději, že skutečně vyřeší problém, protože jsou mocní a agresivní, jednou provždy.

Ve skutečnosti musíme být opatrní, protože kromě likvidace komárů, hub, much a všech ostatních parazitů se poškozuje půda a hrozí i zabití domácích mazlíčků a další.

Málokdo to asi ví, ale existují nejen chemické insekticidy , které lze již koupit hotové, když za ně zaplatíte i za vysokou cenu. Přímo doma si můžete připravit impozantní přírodní insekticidy, které působí jako repelent proti parazitům a hmyzu všeho druhu. Připravují se během několika sekund.

Přírodní insekticid: recept

První přírodní insekticid pro kutily zahrnuje použití česneku a stroužků, které se smíchají a poté zředí ve dvou šálcích vody. Směs na konci musí být velmi jemná. Nálev musí celý den odpočívat, poté se musí ještě jednou rozředit ve 3 litrech vody a použít k smáčení listů nebo k zavlažování rostliny přímo z báze.

Další přírodní insekticid pak vyžaduje použití rajčete , které má skvělé repelentní vlastnosti zejména proti červům, mšicím a molicím. Sbírají se dva šálky rajčatových listů. rozemele se, přidá se voda a nechá se 24 hodin odležet. Po zředění roztoku dvěma dalšími šálky vody můžete použít insekticid pro kutily k navlhčení zahradních rostlin a zabránit hmyzu po mnoho dní.

Ještě další lék na bázi tabáku se připravuje umístěním tabáku ze tří nebo čtyř cigaret k maceraci ve vodě po dobu maximálně dvou dnů. Poté se směs přefiltruje a kapalina se nastříká přímo na rostliny.

Perfektní repelent, připravuje se doma pouze z 5 surovin

Zde je ale perfektní ad hoc repelent na jakýkoli typ problému, který zvládne odstranit z domácí zahrady nebo z květináčů umístěných na balkoně , na parapetu nebo na terase v každém ročním období. Vezměte dvě hlavy česneku, oloupejte hlavy a nalijte je do mixéru i se slupkou.

Poté se přidají alespoň dvě sklenice olivového oleje, lžička octa a asi čtyři lžíce vody. V tomto okamžiku se vše po trpělivém promíchání roztoku nechá několik minut macerovat a připraví se druhý roztok.

Vodu nalijte do sklenice, do které nalijte velmi jednoduchý ekologický med , stačí lžička. Po dokončení se čerstvě připravený roztok přidá ke směsi, která se mezitím nechala macerovat.

Jak používat repelentní roztok na rostliny

Poté vezměte napůl naplněnou láhev vody na necelý litr, nalijte dovnitř čerstvě připravenou směs, samozřejmě přefiltrovanou, protože stroužky česneku je třeba odstranit a roztok lze použít k zavlažování rostlin nebo k navlhčení listů kdykoli den .

Je vhodné ho užívat v malých dávkách, protože i takto funguje, výsledky budou šílené, zcela nečekané. A tady je perfektní řešení pro jakýkoli problém.