Prkénko je plné choroboplodných zárodků a je téměř špinavější než záchod. Existuje však metoda, jak zlikvidovat všechny bakterie a trvale je zabít, zde je návod, jak ji umýt.

Umyjte prkénko

Prkénko je jedním z těch opravdu nepostradatelných kuchyňských nástrojů . Zásadní je řezat a nepoškozovat kuchyňskou desku. Prkénko může mít různé tvary a může být také z různých materiálů. Na trhu je totiž ve dřevě, plastu nebo silikonu.

Nejsnáze se čistí určitě ty plastové a silikonové díky materiálu. Naopak dřevěné může být někdy opravdu obtížné vyčistit a odstranit zápach. V závislosti na prkénku je však třeba provést přesné čištění, aby se bakterie trvale odstranily .

bakterie na prkénku - čištění

Bakterie přítomné na prkénku někdy jasně převyšují bakterie přítomné na záchodě . A ve skutečnosti mají kuchyňská prkénka velmi vysokou proliferaci choroboplodných zárodků. Lze je však vyčistit a existují jednoduché a levné způsoby, jak dezinfikovat prkénko a zabít všechny choroboplodné zárodky.

Špinavé prkénko: metody k odstranění bakterií

Jak jsme již řekli, kuchyňské prkénko může být skutečným hnízdem choroboplodných zárodků a někdy dokáže překonat bakterie přítomné na toaletě. Ve skutečnosti toto kuchyňské náčiní vyžaduje pečlivé čištění po každém použití . Tento krok je nezbytný, abyste se dlouho nevystavovali choroboplodným zárodkům a bakteriím.

Na trhu jsou různé přípravky na čištění i prkének, ale existují ekologická a mnohem levnější řešení, která jsou mnohem účinnější. Ve skutečnosti je čištění přírodními produkty dobré pro životní prostředí i pro peněženku a nyní se společně podíváme, jak vyčistit prkénko pomocí domácích prostředků .

kuchyňské prkénko - čištění

Domácí prostředky s přírodními produkty jsou rozmanité a najdou se i takové, které se skvěle hodí na čištění prkénka . Tímto způsobem se vrátí čistý, bez zápachu a především bez choroboplodných zárodků a bakterií. Mezi ingrediencemi na čištění je určitě sůl a citron, stačí prkénko posypat solí a poté ho potřít citronem.

Pak ale existují i ​​další prostředky s octem, jedlou sodou a kyselinou citronovou. Například k čištění prkénka octem stačí smíchat půl sklenice bílého octa a půl sklenice vody . Prkénko dobře vydrhněte a poté opláchněte pod vodou. Pokud nemáte rádi výraznou vůni octa, můžete přidat pár kapek citronu.

Zde je návod, jak vyčistit kuchyňské prkénko

Dalším prostředkem je jedlá soda a kyselina citronová smíchaná se solí . Tyto tři směsi smíchané v malých množstvích jsou vynikající, protože eliminují nepříjemné pachy a bakterie. Stačí je smíchat a směs přetřít měkkým hadříkem a poté omýt vodou.

Nakonec je tu ještě poslední lék s peroxidem vodíku . Prkénko stačí otřít z obou stran namočeným papírovým ubrouskem a po pár minutách působit vlhkým hadříkem a teplou vodou. Peroxid vodíku pomůže zabít bakterie během několika sekund.